Běžkyně na lyžích Nováková skončila ve sprintu v Davosu čtrnáctá3Foto© sport.aktualne.cz

Běžkyně na lyžích Nováková skončila ve sprintu v Davosu čtrnáctá

, 4 novinky, 2 zhlédnutí

Dvacetiletá Svahnová ve finále porazila vítězku úvodního sprintu z Ruky Maiken Caspersen Fallaovou z Norska. Třetí skončila ve fotofiniši Američanka Sophie Caldwellová.

Nováková, jež ve druhém sprintu sezony prošla z kvalifikace na 19. místě, měla v Davosu blízko i k postupu ze čtvrtfinále. Ve své rozjížďce ale skončila třetí a celkově obsadila 14. místo.

Třiadvacetiletý Klaebo ovládl i druhý sprinterský závod sezony, tentokrát se ale norská hvězda mohla radovat až po vyhodnocení cílové fotografie. S druhým místem se nakonec musel spokojit Francouz Lucas Chanavat, další z norských reprezentantů Haavard Taugböl skončil třetí.