60. Čerešňák 6 : 3
Záznam online reportáže

Praha
Aktualizováno

Hokejisté Plzně vyhráli v sobotní předehrávce 22. kola Tipsport extraligy doma nad Vítkovicemi 6:3 a vrátili se minimálně do neděle na první místo tabulky. Druhý Třinec je o bod zpět, odehrál však o čtyři duely méně.

Hokejisté Plzně měli povedený vstup do extraligového duelu s Vítkovicemi. V šesté minutě vedli už 2:0.

Článek
Fotogalerie

Záhy po zahájení sice prověřil plzeňského gólmana Pavláta bekhendem z levé strany Šišovský, ve třetí minutě ale udeřilo na druhé straně. Jiříčkovu střelu Dolejš pouze vyrazil a Kodýtek otevřel skóre. O tři minuty později během náporu domácích po Musilově objetí branky pohodlně zvýšil na 2:0 Kracík.

Hosty probudilo až Langovo vyloučení. Přesilovou hru nevyužili, ale v 16. minutě Poláškovo nahození vrátil po Pavlátově zákroku do sítě Marosz. Krátce před pauzou ještě zahrozil samostatným únikem Lakatoš.

Na začátku prostřední části hosty zradila nedisciplinovanost. Ve 24. minutě po skončení dvojnásobné přesilovky zvýšil na 3:1 pro Indiány dorážkou Gulašovy střely Stach. Za chvíli při Kantnerově šanci zachránil hosty Dolejš.

Po polovině zápasu už Poláškův faul potrestal během další přesilovky po Stachově přihrávce svým druhým gólem Kodýtek. Kantnerův únik poté znovu zastavil Dolejš a snížit v 37. minutě mohl Mallet, nestačil však zakončit do odkryté branky.

Již po 44 vteřinách třetí třetiny ale po přesné Lakatošově přihrávce od zadního mantinelu skóroval Schleiss. Vítkovické následně nezbrzdil Poláškův trest, naopak ve vlastním oslabení v 45. minutě zakončil průnik doklepnutím na 4:3 Marosz.

Domácí nestíhali tempo častěji střílejícího soupeře a dostali se pod tlak. Hosté však nepotrestali Kodýtkovo vyloučení a v 56. minutě po ojedinělé akci uklidnil Indiány přesnou střelou švihem Kantner. Při vítkovické přesilovce umocněné hrou bez brankáře pak ještě Plzeňští upravili stav na konečných 6:3 po Čerešňákově pokusu přes celé hřiště, který ještě podle oficiálního zápisu tečoval Suchý.

Hokejová Tipsport Extraliga - předehrávka 22. kola:
Plzeň - Vítkovice 6:3
Branky a nahrávky: 3. Kodýtek (Jiříček, Vráblík), 6. Kracík (P. Musil), 24. Stach (Gulaš, Kracík), 31. Kodýtek (Stach, Vráblík), 56. Kantner (Pour), 60. F. Suchý - 16. Marosz (Polášek), 41. Schleiss (Lakatoš, R. Polák), 45. Marosz (Dej). Rozhodčí: Pešina, Šindel - Šimánek, Zíka. Vyloučení: 6:4, navíc Schleiss (Vítkovice) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Bez diváků.
Plzeň: Pavlát - Čerešňák, L. Kaňák, Stříteský, V. Lang, Vráblík, Jiříček, Kvasnička - Gulaš, Mertl, F. Suchý - Malát, Kracík, P. Musil - Kantner, Stach, Pour - Eberle, Kodýtek, P. Straka. Trenér: Čihák.
Vítkovice: Dolejš - R. Polák, Štencel, Polášek, L. Kovář, R. Černý, P. Trška, Koch - Lakatoš, J. Hruška, Schleiss - Šišovský, Marosz, Dej - Mallet, J. Mikyska, Dočekal - Bernovský, Werbik, Lednický. Trenér: Trličík.

7 : 2 Kladno - Vsetín 7 : 2 dohráno
20240418T18 : 00:00+0200