Hlavní obsah

Žádná korunovace. Ale slávisté dál mají vše pevně ve svých rukou

dos, vapSport.cz
Aktualizováno

Na korunovaci nedošlo, Slavia ale po výhře 2:1 nad Jabloncem dál má situaci pevně ve svých rukou. Po třetím kole nadstavby fotbalové první ligy je v čele před druhou Plzní stále o pět bodů. Luxusní náskok před posledními dvěma koly... K titulu chybí pouhý bod. Plány na dnešní předčasné oslavy ovšem vzaly za své hned v podvečer. Plzeň smetla zoufalou Spartu 4:0 a první předpoklad pro červenobílou radost nebyl splněn. Cesta slávistů ke třem bodům pak byla přetěžká. Prohrávali, otočili, ale Jablonci nabídli řadu šancí. Sešívaní v příštím kole o víkendu hrají v Ostravě. Druhá Plzeň v Liberci.

TrpišovskýVideo: Sport.cz

Článek
Fotogalerie

Plzeňský obhájce titulu nezvládl nedělní bitvu v Edenu, po dnešní výhře ale pár desítek minut ztrácel už zase jen dva body na Slavii a čekal co večer červenobílí předvedou.

Západočeši se Spartou doma poosmé za sebou neprohráli, připravili jí nejtěžší porážku v samostatné lize a definitivně si zajistili druhou příčku. Na třetí Spartu si vypracovali jedenáctibodový náskok.

Tomáš Hořava (vlevo) slaví první branku Plzně. Vpravo je Alexandru Chipciu ze Sparty.

Už v prvním poločase skórovali Tomáš Hořava a Jan Kovařík, jenž se prosadil i po změně stran. Čtvrtou branku vstřelil Jan Kopic. Pražané po sérii tří výher pod koučem Michalem Horňákem poprvé zaváhali.

Sešívaní mají na dosah pátý titul v samostatné historii, ligu dosud ovládli v letech 1996, 2008, 2009 a 2017. Dočkají se nejdříve o víkendu v Ostravě.

Slavia - Jablonec - Ohlasy hráčů po utkáníVideo: Sport.cz

Jablonec ovšem večer potvrdil, že pro slávisty je neoblíbeným soupeřem. V Edenu ho před dnešním zápasem neporazili šestkrát za sebou. Dnes se na ukončení série pořádně nadřeli. Chybělo jim k tomu publikum na uzavřené severní tribuně. A dlouho i střelecké štěstí. Vysvobození přinesla trefa Tomáše Součka pět minut před koncem.

Severočeši přes prohru již mají jisté čtvrté místo.