Rychlobruslařka Erbanová byla v Calgary čtvrtá na pětistovce, zajela svůj nejlepší čas sezony

ČTK ČTK
3. 12. 2017 21:21
Rychlobruslařka Karolína Erbanová obsadila ve svém nejrychlejším čase sezony 37,27 čtvrtou pozici v závodu na 500 metrů na Světovém poháru v Calgary. Česká reprezentantka tak vyrovnala své nejlepší umístění v olympijské sezoně z listopadového závodu ve Stavangeru.
Karolína Erbanová
Karolína Erbanová | Foto: Reuters

Calgary - Rychlobruslařka Karolína Erbanová dnes startovala v závodě SP na 500 metrů v Calgary ve čtvrté rozjížďce od konce a po dojetí byla druhá. Naději na první stupně vítězů v ročníku živila až do poslední dvojice asijských favoritek, jež ji předstihly.

V osobním rekordu 36,53 zvítězila Japonka Nao Kodairaová a vyhrála tak i pátou pětistovku v sezoně. Druhá byla světová rekordmanka I Sang-hwa z Koreji, třetí skončila Japonka Arisa Goová.

Pětadvacetiletá vrchlabská rodačka Erbanová, která byla v sobotu šestá na kilometrové trati, na stupně vítězů ztratila 21 setin sekundy. V průběžném pořadí SP je pátá.

Podruhé v elitní divizi A se ve Světovém poháru na patnáctistovce představila Zdráhalová a výrazně vylepšila 17. místo ze Stavangeru. V Calgary si o více než tři sekundy zlepšila osobní rekord a časem 1:54,96 byla devátá. Lepšího výsledku v SP dosáhla Zdráhalová jen v závodu s hromadným startem, kdy byla před dvěma lety šestá. Své maximum si dnes zajela i na pětistovce, kde startovala v divizi B.

SP v rychlobruslení v Calgary:

Muži:

1500 m: 1. Juskov (Rus.) 1:41,33, 2. Verweij 1:41,95, 3. Nuis (oba Niz.) 1:42,27, …divize B: 31. Druszkiewicz (ČR) 1:49,03.

Průběžné pořadí SP (po 3 závodech): 1. Juskov 200, 2. Mantia (USA) 190, 3. Verweij 172.

Ženy:

500 m: 1. Kodairaová (Jap.) 36,53, 2. I Sang-hwa (Korea) 36,86, 3. Goová (Jap.) 37,06, 4. Erbanová 37,27, …divize B: 20. Zdráhalová (obě ČR) 39,28.

Průběžné pořadí SP (po 5 závodech): 1. Kodairaová 500, 2. I Sang-hwa 350, 3. Herzogová (Rak.) 285, …5. Erbanová 246.

1500 m: 1. Takagiová (Jap.) 1:51,79, 2. Leenstraová (Niz.) 1:52,06, 3. Šichovová (Rus.) 1:53,52, …9. Zdráhalová (ČR) 1:54,96.

Průběžné pořadí SP (po 3 závodech): 1. Takagiová 300, 2. Van Beeková 154, 3. De Jongová (obě Niz.) 126, …16. Zdráhalová 61, 28. Sáblíková (ČR) 10.