Bouzková je ve čtvrtfinále! Na turnaji v Lexingtonu porazila Blinkovovou

TOP VIDEA
Požár: Říkali mi, že Krejčího jako stopera neprodáme. Pomůže mu, když...
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tenistka Marie Bouzková postoupila na turnaji WTA v Lexingtonu do čtvrtfinále. Ve druhém kole porazila Annu Blinkovovou z Ruska 6:4, 6:2 a o postup mezi čtveřici nejlepších se v Kentucky utká s vítězkou duelu mezi šestou nasazenou Polkou Magdou Linetteovou a domácí Jennifer Bradyovou.

Dvaadvacetiletá Bouzková, jenž v Lexingtonu zahájila ostrou přípravu na US Open po koronavirové pauze, vstoupila do zápasu soustředěně a i díky chybám soupeřky rychle vedla 4:0. Za stavu 5:2 sice nedokázala úvodní set dopodávat, když neproměnila dva setboly, o dva gamy později ale třetí šanci využila.

Druhý set nabídl vyrovnaný souboj do stavu 2:2. Pak Bouzková, finalistka březnového turnaje v Monterrey, sebrala soupeřce dvakrát podání a zápas po necelé hodině a tři čtvrtě ukončila, když doběhla vydařený kraťas Blinkovové.