Hokejisté CSKA Moskva získali poprvé Gagarinův pohár

TOP VIDEA
Co musí Češi změnit, aby za týden uspěli a kdo si řekl o místo do Prahy?
Varaďa by nedopustil chyby, které stály Pardubice titul. Kabina má příliš velkou moc
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejisté CSKA Moskva získali poprvé Gagarinův pohár. Vítěz základní části KHL vyhrál ve čtvrtém finále na ledě Omsku 3:2 v prodloužení a sérii ovládl suverénně 4:0 na zápasy. Bývalý armádní klub navázal na svůj dosud poslední ligový titul ještě ze sovětské éry z roku 1989.

Omsk vedený kanadským trenérem Bobem Hartleym přitom vstoupil do dnešního utkání v Balašiše, v níž měl Avangard v sezoně azyl, lépe než soupeř. Ve 13. minutě odčaroval kouzlo gólmana CSKA Ilji Sorokina, jenž v předchozích dvou zápasech neinkasoval, Sergej Šumakov. Necelé tři minuty nato přidal druhou branku domácích Cody Franson a zdálo se, že by si Omsk mohl vybojovat prodloužení série.

V úvodu druhé části však snížil Kirill Kaprizov a po obléhání branky Avangardu ve třetí třetině poslal zápas v 58. minutě do prodloužení Konstantin Okulov. V nastavení oba týmy přežily oslabení, až nakonec v čase 77:44 ukončil nejen zápas, ale i celou sezonu KHL tečí ze vzduchu Maxim Mamin.

Již po čtvrtfinále bylo jasné, že letos nejlepší evropskou soutěž nevyhraje žádný český hokejista.