SESTŘIHY: Divočina na Chelsea! Dortmund otočil s Interem z 0:2

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Chci koupit Hradec. Dluhy jsou nesmysl, říká Ulich
Vecheta proti Spartě dvakrát na hraně, ČK pro Tanka správně. Liberec měl mít penaltu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalisté Dortmundu ve 4. kole "slávistické" skupiny F Ligy mistrů po obratu z 0:2 na 3:2 doma porazili Inter Milán a poskočili na druhé místo tabulky. Neapol nevyužila možnost s předstihem si zajistit postup a jen remizovala 1:1 se Salcburkem. Chelsea na svém hřišti zužitkovala přesilovku o dva hráče a s Ajaxem Amstrerodam remizovala 4:4, když smazala ztrátu 1:4. Lipsko bez zraněného českého útočníka Patrika Schicka zvítězilo 2:0 v Petrohradu.

V Dortmundu to dlouho vypadalo na to, že Inter naváže na dva týdny starou domácí výhru 2:0 nad Borussií. Milánský celek vedl o přestávce 2:0, ale druhá půle patřila Borussii. Dvakrát skóroval Hakimí, který už dvěma brankami zařídil Dortmundu výhru 2:0 na Slavii, a jednou se trefil jeho spoluhráč Brandt.

Borussia poprvé ve své historii dokázala v Lize mistrů otočit utkání z 0:2 a na druhém místě tabulky má jednobodové manko na vedoucí Barcelonu. Inter ztrácí na Dortmund tři body, poslední Slavia je o další dva body zpět.

Fotbalisté Chelsea oslavují jednu z branek v utkání s Ajaxem

Velký "comeback" předvedla i Chelsea. Na Stamford Bridge se přitom dlouho zdálo, že Londýňané prohrají i druhý domácí zápas skupiny. "Blues" si v úvodním dějství dali dva vlastní góly a v poločase šli do kabin za stavu 1:3. Premiérově v Lize mistrů inkasovali za první poločas tři góly.

Když po pauze zvýšil Van de Beek, vypadalo to, že semifinalista minulé sezony míří k jasné výhře. Pak ale přišel velký finiš domácích, kteří skórovali třikrát za 11 minut. Londýňané rychle snížili a sudí Rocchi poté během minuty vyloučil dva hostující hráče Blinda s Veltmanem. Z druhé penalty upravil na 3:4 Jorginho a v 74. minutě srovnal James.

Domácí pak dokonce dostali míč do sítě popáté, ale gól po zásahu videorozhodčího neplatil. Chelsea jako třetí anglický tým v Lize mistrů dotáhla tříbrankovou ztrátu k bodovému zisku.

V druhém duelu skupiny H Valencie dlouho prohrávala s Lille 0:1, ale čtyřmi góly od 66. minuty otočila stav a zvítězila 4:1. Španělský celek má ve vyrovnané tabulce sedm bodů stejně jako Ajax s Chelsea, Lille dosud získalo jen bod.

Neapol si mohla jako první zajistit s předstihem postup, ale šanci zatím nevyužila a se Salcburkem jen remizovala. Domácí dokonce museli dotahovat skóre poté, co se v 11. minutě prosadil z penalty mladík Haaland a jako čtvrtý v historii Ligy mistrů skóroval při svých úvodních čtyřech startech. Neapol po remíze klesla ve skupině E na druhé místo za obhájce trofeje Liverpool, který doma zdolal poslední Genk těsně 2:1.

Lipsko v Petrohradu od začátku diktovalo tempo. Jeden gól rozhodčí hostům neuznali, ale v páté minutě nastavení první půle už mírný favorit udeřil, když se po přímém kopu trefil k tyči kapitán Demme. Pojistku přidal v 63. minutě po kličce brankáři Sabitzer.

Německý celek si připsal třetí vítězství, pojistil si vedení ve skupině G a přiblížil se k postupu. Na druhém místě je Lyon, který porazil Benficu Lisabon 3:1.

Skupina E

Góly

Domácí: 14. Wijnaldum, 53. Oxlade-Chamberlain

Hosté: 41. Samatta

Sestavy

Domácí: Alisson – Alexander-Arnold, Joe Gomez, V. van Dijk, Milner (C) – Oxlade-Chamberlain (75. Mané), Fabinho, Wijnaldum – M. Salah, Origi (89. Firmino), Keïta (74. Robertson).

Hosté: Coucke – Cuesta, Dewaest (C), Lucumi, De Norre (85. Onuachu) – Maehle, Heynen, S. Berge, Hrošovský (85. Bongonda) – Samatta, Ito (68. Ndongala).

Sestavy

Domácí: Meret – Di Lorenzo, Nikola Maksimović, Koulibaly, Rui (46. Luperto) – Callejón, Ruiz, P. Zieliński, L. Insigne (C) – D. Mertens (73. Milik), Lozano (86. F. Llorente).

Hosté: Miguel – Kristensen, Pongračić (46. Mwepu), Onguéné, Wöber, Ulmer (C) – Minamino (61. Ashimeru), Junuzović, Szoboszlai – Häland (75. Daka), Hwang Hi-čchan.

Rozhodčí

Marciniak – Sokolnicki, Listkiewicz (vš. POL)

Sestavy

Domácí: Bürki – Hakimí, Akanji, Hummels (C), N. Schulz – Witsel, Weigl – Sancho (82. Ł. Piszczek), Brandt, T. Hazard (89. Guerreiro) – M. Götze (64. Alcácer).

Hosté: Handanovič (C) – Godín, de Vrij, Škriniar – Candreva, Vecino (68. Sensi), Brozović, Barella, Biraghi (66. Lazaro) – R. Lukaku (73. Politano), Lautaro Martínez.

Sestavy

Domácí: M. Keržakov – Smolnikov (46. V. Karavajev), Osorio, Ivanović (C) (70. Driussi), Rakyckyj – Ozdojev, Barrios, Santos – Dzjuba, Azmún, Jerochin (85. Kuzjajev).

Hosté: Gulácsi – Mukiele, Klostermann, Upamecano, Halstenberg (46. Kampl) – Sabitzer, Laimer, Demme (C), Nkunku (61. Werner) – Y. Poulsen, Forsberg (76. Haidara).

Sestavy

Domácí: A. Lopes – Dubois (C), J. Andersen, Denayer, Y. Koné – Mendes, Tousart, Aouar (90+1. Marcelo) – Reine-Adélaïde (73. B. Traoré), M. Dembélé, Depay (46. Cornet).

Hosté: Vlachodimos – T. Tavares, Rúben Dias (C), F. Ferreira (16. Jardel), Grimaldo – G. Fernandes (46. Seferović), F. Luís, Gabriel – Chiquinho, Vinícius, Cervi (73. Pizzi).

Náhradníci

Domácí: Tătăruşanu, Rafael, Marcelo, Traoré, Jean Lucas, Cornet, Cherki

Hosté: Zlobin, de Tomás, Seferović, Pizzi, Jardel, Almeida, Taarabt

Karty

Hosté: Gabriel, F. Luís

Rozhodčí

Björn Kuipers (NED) – Sander van Roekel (NED), Erwin Zeinstra (NED)

Sestavy

Domácí: Cillessen – Wass, Garay, Gabriel, Gayá – Lee Kang-in (54. M. Vallejo), Parejo (C), Kondogbia – Gómez, Rodrigo (90+3. Gameiro), Čeryšev (30. Torres).

Hosté: Maignan – Soumaoro (89. Bamba), J. Fonte (C), Gabriel – Celik, André (80. Araújo), Soumaré, D. Bradarić – Rémy, Osimhen, Yazıcı (74. Sanches).

Sestavy

Domácí: Arrizabalaga – Azpilicueta (C), K. Zouma, Tomori, M. Alonso (46. James) – Kovačić (87. Batshuayi), Jorginho, Mount (60. Hudson-Odoi) – Pulisic, T. Abraham, Willian.

Hosté: Onana – Mazraoui, Veltman, Blind, Tagliafico – van de Beek, Zijach (72. E. Álvarez), Lisandro Martínez – Neres (72. Schuurs), Tadić (C), Promes.

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.