SESTŘIH: Olomouc - Brno 1:0. Chytil v nastavení ukončil čekání na výhru

TOP VIDEA
Speciál ŽIVĚ s fanoušky: Žluté ohrožení? Priske teď už nikoho šetřit nebude
Roboti místo trávníkářů? V bundeslize už tréninková hřiště sečou i automaticky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalisté Olomouc udolali ve 20. kole první ligy Brno 1:0. Vyrovnaný zápas rozhodl v druhé minutě nastavení Mojmír Chytil. Sigma zvítězila po třech kolech a poskočila na sedmé místo neúplné tabulky. Brněnský nováček nejvyšší soutěže získal z posledních tří ligových zápasů jediný bod a zůstal patnáctý těsně nad sestupovým pásmem.

Sigma zahrozila jako první. V šesté minutě se prokombinovala do vápna hostů a Daněk zamířil přesně k zadní tyči. V době přihrávky jednoho se však nacházel v ofsajdu a gól tak platit nemohl.

Ve zbytku první půle bylo nečekaně aktivnější Brno. Růsek byl po Hladíkově přihrávce v dobré šanci, ale z pozice ve vápně zamířil nad branku.

V 18. minutě vystřelil Vaněk z nadějného přímého kopu jen do středu branky. Stejný hráč se dostal do zakončení také o pět minut později, ale pokus z 16 metrů postrádal razanci. Zbrojovka hrozila i dál a Hladík pokusem na přední tyč pořádně prověřil brankáře Mandouse.

Poté se hra vyrovnala a další šance přišla až minutu před poločasem. Domácí González z pravé strany stříleným centrem našel Chytila, který však v těžké pozici hlavičkou mezi tři tyče nezamířil.

SESTŘIH: Olomouc - Brno 1:0. Sigma rozhodla v nastavení a vyhrála po třech kolech

Do druhé půle vstoupila lépe Sigma. V 54. minutě se míč po centru z pravé strany dostal ve vápně k Hálovi, kterému ale včas zmenšil úhel brankář Šustr a dobře zasáhl. Oba týmy pak hrály opatrně, až 10 minut před koncem se k hlavičce po rohovém kopu dostal střídající Nešpor, ale ani on se neprosadil.

Domácí brankář Mandous pak musel být na druhé straně v pozoru při nepřesné malé domů Poulola, situaci však zvládl. Gólman Sigmy pak přestál i závar u tyče v 86. minutě.

Když už se zdálo, že zápas skončí remízou, dostal se v druhé minutě nastavení do samostatného úniku Chytil, obešel brankáře a skóroval. Asistent hlavního sudího signalizoval ofsajd, ale videorozhodčí verdikt změnil a branka platila.

Góly

Domácí: 90+2. Chytil

Hosté:

Sestavy

Domácí: Mandous – Sladký, Poulolo, Beneš (C), Zmrzlý – Látal (78. Zahradníček) – Breite (64. Nešpor), P. González, Daněk (78. Yunis, 84. R. Hubník), Hála (64. Mihalík) – Chytil.

Hosté: Šustr – Jakub Šural, Dreksa (C), Pernica – Štepanovský (75. Záhumenský), Bariš (67. Pachlopník), J. Sedlák, Jan Moravec – Vaněk (87. Hlavica) – Hladík (67. Přichystal), Růsek.

Klíčové momenty utkání

Olomouc - Brno: Mojmír Chytil v nastaveném čase zakončil samostatný únik, VAR jeho gól stvrdil, 1:0

Olomouc - Brno: Daněk prostřelil gólmana Šustra, gól neplatí kvůli ofsajdu

Olomouc - Brno: Růsek z ideální pozice branku pouze přestřelil!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Olomouc - Brno: Vaněk poslal míč přes zeď přímo do rukavic připraveného Mandouse

Olomouc - Brno: Zase Vaněk! Ani tentokrát Mandousovi nenadělal žádné velké problémy

Olomouc - Brno: Mandous musel zasahovat proti nepříjemné střele Hladíka

Olomouc - Brno: González poslal prudký míč na malé vápno, Chytil zblízka mířil pouze nad!

Olomouc - Brno: Velká příležitost domácích! Hála si připravil balon ke střele a vypálil, Šustr si připsal dobrý zákrok

Olomouc - Brno: Šance domácích! Proti Nešporovi včas zasáhl Šustr

Olomouc - Brno: Nepříjemná situace! Yunis se ve vzduchu bolestivě střetl s Pernicou

Olomouc - Brno: Hosté se natlačili před Mandouse a málem skórovali. Gólman si tyč brány pohlídal

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.