SESTŘIH: Boleslav – Zlín 1:1. Po vlastním gólu domácích pálil Budínský

TOP VIDEA
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po hrozivém debaklu v Plzni si Mladá Boleslav polepšila. Ne však tolik, jak by si představovala. Svěřenci Jozefa Webera v zápase FORTUNA:LIGY remizovali doma se Zlínem 1:1. Góly padaly v prvním poločase v rozmezí dvou minut. Nejprve šli hosté do vedení poté, co si mladoboleslavský stoper Tatajev nešťastně srazil míč do vlastní sítě. Skóre pak pohotově srovnal Lukáš Budínský. Utkání jsme sledovali ONLINE. V článku naleznete VIDEA s nejdůležitějšími okamžiky zápasu.

Oba týmy nezvítězily ani ve třetím utkání po koronavirové pauze, Zlín dokonce jako jediný stále čeká na první jarní výhru. Boleslav zůstala osmá, ševci čtrnáctí.

Mladoboleslavský trenér Jozef Weber udělal oproti sobotnímu debaklu v Plzni 1:7 pět změn v základní sestavě. Do branky se místo Šedy postavil Stejskal, který v úvodu odvrátil přízemní střelu Čanturišviliho na roh.

O čtvrt hodiny později se už Zlínští dočkali. Jawo ve vápně vyslal přízemní střelu, kterou za Stejskalova záda usměrnil domácí bek Tatajev.

Za necelé tři minuty přispěchali Středočeši s odpovědí. Jiří Klíma přihrál za hostující obranu Budínskému, jenž zamířil přesně k tyči. Mladoboleslavský kapitán jako pátý hráč v ligové sezoně zaokrouhlil počet gólů na deset.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Zlín 1:1. Po vlastním gólu domácích srovnal Budínský
Video se připravuje ...

Domácí převzali iniciativu a častěji se tlačili do koncovky, ale hlavička Tatajeva a střely Túlia a Budínského se neujaly.

Po téměř hodině se Zlín dožadoval penalty po souboji domácího Křapky s Janetzkým, ale rozhodčí Proske, který celé situaci zblízka přihlížel, protesty hostů nevyslyšel.

Na druhé straně napřáhl ke střele střídající Krobot, ale Cedidla jeho pokus zblokoval. Stejně dopadlo i Budínského zakončení, kterému se do cesty postavil Bartošák. Z následného rohu hlavičkoval Mašek pouze do gólmana Dostála. Po 19 vzájemných duelech v lize se tak zrodila remíza.

Mladá Boleslav, která se po celý zápas mohla spolehnout na podporu skupinky fanoušků, nevyhrála doma v lize počtvrté za sebou. Zlín nedokázal naplno bodovat v sedmém kole v řadě.

Góly

Domácí: 24. Budínský

Hosté: 21. Tatajev (vl.)

Sestavy

Domácí: Stejskal – Křapka, Tatajev, Jakub Klíma, Zelený – Janošek (62. Krobot), Túlio (86. Hubínek) – Douděra (46. Mašek), Budínský (C), Ladra – Jiří Klíma (74. Wágner).

Hosté: S. Dostál – Cedidla, P. Buchta, Simerský, Matejov (66. Bartošák) – Fantiš (66. Džafić), Hlinka (57. Conde), Jiráček (C), Čanturišvili – Janetzký (77. Azackij), Jawo (46. Poznar).

Mladá Boleslav - Zlín: Cedidla strčil Maška, sudí penaltu nepískl

Mladá Boleslav - Zlín: Zelený přenechal míč Budínskému, tomu sebral radost blokující Azackij

Mladá Boleslav - Zlín: Mašek z úhlu mířil hodně vedle

Mladá Boleslav - Zlín: Budínský vysunul Krobota, tomu ale střela nesedla

Mladá Boleslav - Zlín: Dělovka Marca Tulia skončila nad bránou

Mladá Boleslav - Zlín: Hlavičku Klímy pohlídal Dostál

Mladá Boleslav - Zlín: Ránu Ladry zablokoval Simerský

Mladá Boleslav - Zlín: Pěknou kombinaci Středočechů zakončil Budínský vyrovnávacím gólem, 1:1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905