SESTŘIH: Dukla - Karviná 2:1. Straka kouše porážku, hosté jsou poslední

TOP VIDEA
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalisté Karviné při premiéře trenéra Františka Straky v předehrávce 25. kola FORTUNA:LIGY prohráli na hřišti Dukly 1:2 a klesli na poslední místo tabulky o dva body za pražského soupeře. Ten v nejvyšší soutěži zvítězil poprvé po osmi utkáních. Už v úvodních pěti minutách se na Julisce trefili domácí Uroš Djuranovič z penalty a kapitán Branislav Miloševič, do přestávky snížil Tomáš Wágner.

Dukle dokonale vyšel úvod. Miloševič v pokutovém území spadl po lehkém kontaktu s Čoličem a rozhodčí Julínek nařídil pokutový kop, který už ve třetí minutě proměnil Djuranovič. Pro nejlepšího střelce Pražanů to byl pátý gól v ligové sezoně.

Opařená Karviná už za dvě minuty znovu inkasovala. Hadaščok nacentroval do šestnáctky a volný Miloševič umístěnou hlavičkou překonal brankáře Berkovce. Dukla se v nejvyšší soutěži dostala do dvoubrankového vedení poprvé od říjnového zápasu právě proti Karviné, který vyhrála 2:0.

Po delší pasáži bez větších šancí hosté ve 32. minutě snížili z první střely na branku. Záhumenský nacentroval do vápna na Wágnera a ten po otočce zamířil přesně k tyči.

Záchranářský souboj rozhodly branky z úvodu utkání, Dukla doma zvítězila 2:1
Video se připravuje ...

Nejlepší karvinský kanonýr zaznamenal osmou ligovou trefu v ročníku a po chvilce dokonce mohl vyrovnat, jenže samostatný únik zahodil a zbrkle vypálil nad břevno.

První větší šanci druhé půle si vypracovala Dukla. Povedenou akci zakončil Holík přízemní střelou, kterou Berkovec vytáhnul na roh. Domácí gólman Hruška poté zneškodnil pokus střídajícího Ba Louay.

Karvinští byli v závěru aktivnější a Duklu zatlačili, ale slibné akce nedotáhli. Hruška chytil další střelu Ba Louay. V 86. minutě mohl přidat pojistku Podaný, ale sám před Berkovcem trefil jen nohu hostujícího brankáře. Dejvické mužstvo těsné vedení udrželo, přestože Djuranovič byl v nastavení vyloučen po druhé žluté kartě. Dukla v první lize Slezany porazila počtvrté za sebou.

Góly

Domácí: 3. Djuranović, 5. Milošević

Hosté: 32. Wágner

Sestavy

Domácí: M. Hruška – Bezpalec, Ostojić, D. Souček – Hadaščok (90+1. Douděra), Lu. Holík (70. P. González), Marek Hanousek, Doumbia (46. Daniel Tetour), Milošević (C) – Podaný, Djuranović.

Hosté: Berkovec – Čolić, Rundić, Djordjević, Záhumenský – Galuška, Lingr (70. Suchan), Bukata (46. Budínský), Smrž, Guba (58. Ba Loua) – Wágner (C).

Klíčové momenty zápasu

Dukla - Karviná: Záhumenský ještě v posledních vteřinách mohl vyrovnat, ale jeho bomba mířila příliš nad

Dukla - Karviná: González nádhernou přihrávkou uvolnil Podaného, ale jeho zakončení Berkovec parádně zlikvidoval
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Dukla - Karviná: Ba Lou napřáhl z dálky, ale Hruška opět připravený

Dukla - Karviná: Budínský poslal do šance Ba Loua, který ale Hrušku nepropálil

Dukla - Karviná: Nepřesnou rozehrávku hostů nepotrestal Holík! Jeho střela mířila těsně vedle Berkovcovy brány

Dukla - Karviná: Wágner měl na kopačkách vyrovnávací branku, ale mířil vysoko nad Hruškovu bránu

Dukla - Karviná: Po přizvednutém centru Záhumenského Wágner překonal Hrušku a kontaktní brankou snížil na 2:1

Dukla - Karviná: Hadaščokův centr našel Miloševiče a ten překonal Berkovce 2:0

Dukla - Karviná: Djuranovič penaltu s přehledem proměnil, 1:0

Dukla - Karviná: Miloševič spadl v šestnáctce a byla nařízena přísná penalta

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905