CELÝ SESTŘIH: Příbram – Slavia 1:8. Pražané si zastříleli a jsou v čele ligy

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu
VŠECHNA VIDEA ZDE

To byla kanonáda! Raz, dva, tři, čtyři… Takhle by se dalo počítat až do osmi. Fotbalisté Slavie v 18. kole ePojisteni.cz ligy rozebrali poslední Příbram a zvítězili vysoko 8:1. Hattrickem se blýskl navrátilec Michael Ngadeu. Tři asistence a jeden gól zase přidala zimní posila Jan Sýkora. Pražané se tak vyšvihli do čela tabulky, druhá Plzeň má však jedno utkání k dobru. Červenobílí si připsali pátou výhru v nejvyšší soutěži po sobě a poprvé od pátého kola sezony 2014/15

Domácí: 59. Divíšek

Hosté: 8. Milan Škoda, 17. Sýkora, 29. Hušbauer, 55. Ngadeu, 61. Mešanović, 73. Ngadeu, 79. Ngadeu, 82. Bořil

Sestavy

Domácí: Hruška – Lupták, Jiránek, Chaluš, Divíšek – Květ (75. Krameš), Tregler – P. Pilík, T. Pilík (89. Januška), Rezek (C) – Ayong (81. Kacafírek).

Hosté: Pavlenka – Frydrych, Lüftner, Deli, Flo – Sýkora (81. Bořil), Hušbauer, Barák, Zmrhal – Mešanović (69. Tecl), Milan Škoda (C) (51. Ngadeu).

Na Litavce

Slavia si zapsala do dějin soutěže nejvyšší venkovní výhru a na jediný gól se přiblížila rekordu ligy, který drží ze sezony 1995/96 výhrou 9:1 nad Uherským Hradištěm.

Nedávný mistr Afriky Ngadeu si odpykal trest za čtyři žluté karty, slávistický trenér Šilhavý jej ale v úvodu nechal na lavičce a nasadil stejnou sestavu jako v prvním vítězném jarním kole s Jihlavou. Domácí kouč Tobiáš naopak musel improvizovat, neboť kvůli dohodě klubů nemohli nastoupit posily Bazal s Linhartem.

V souboji příbramské nejhorší ligové obrany se slávistickým nejlepším útokem kraloval favorit. V osmé minutě poslal Sýkora přízemní centr před bránu a Škoda pohotově překonal domácího gólmana Hrušku. Reprezentační kanonýr se trefil popáté za poslední tři kola a jedenáctou brankou se osamostatnil v čele tabulky ligových střelců.

CELÝ SESTŘIH: Příbram - Slavia 1:8
Video se připravuje ...

V 17. minutě hosté podporovaní početnou skupinou fanoušků vedli už 2:0. Z levé strany zacentroval Zmrhal a Sýkora se díky přesné hlavičce dočkal první soutěžní trefy ve slávistickém dresu po příchodu z Liberce. V 29. minutě po Frydrychově autu prodloužil míč Škoda a bývalý příbramský hráč Hušbauer s trochou štěstí zamířil přesně k tyči.

Po přestávce si Ngadeu, který byla na hřišti místo střídajícího Škody jen čtyři minuty, naběhl na centr z rohu a hlavou nedal Hruškovi šanci. Až poté se prosadila i Příbram, Divíšek v 59. minutě po narážečce s Rezkem zamířil přesně do horního rohu.

Slávisté však rychle odpověděli a po třetí Sýkorově gólové asistenci v utkání doklepl míč v 61. minutě do prázdné branky Mešanovič. Ngadeu se vrátil z afrického šampionátu ve velké formě. V 73. minutě nejprve technickou ranou z dálky zvýšil na 6:1 a v 79. minutě z penalty zkompletoval svůj premiérový hattrick v české lize. V 82. minutě kanonádu završil střídající Bořil.

Příbram - Slavia: Bořil je chvíli na hřišti a zvýšil na 8:1 pro Slavii

Příbram - Slavia: Lupták podrazil Tecla a Ngadeu má z penalty hattrick! 7:1 pro Slavii

Příbram - Slavia: Hušbauer mohl dát sedmý gól, Hruška byl na zemi včas

Příbram - Slavia: Mistr Afriky je při chuti! Ngadeu se trefil podruhé a je to 6:1

Příbram - Slavia: Hušbauer předvedl parádní “zidanovku”

Příbram - Slavia: Rezkova rána proletěla nad břevnem Pavlenkovy brány

Příbram - Slavia: Škoda prodloužil aut před Hušbauera a ten se trefil přesně. 3:0 pro Slavii

Příbram - Slavia: 10 let na tribunách – fanoušci Slavie roztáhli velké choreo

Příbram - Slavia: Deli jako velký šéf – pohrál si s Pavlem Pilíkem

Příbram - Slavia: Mešanovičovu střelu zblokovala obrana na roh

Příbram - Slavia: Příbram se rozkládá, Sýkora hlavou zvýšil na 2:0

Příbram - Slavia: Zmrhal šel sám na Hrušku, ale balon si předkopl příliš

Příbram - Slavia: Sýkora se krásně uvolnil a Škoda jeho přihrávku poslal do brány. 1:0 pro Slavii

Příbram - Slavia: Slávisté zapomněli na Treglera, ten hlavičkoval těsně vedle

Příbram - Slavia: Hrušku pozdravil Mešanovič, ale trefil jen prostředek brány