Slovan remizoval v Braze, Manchester United ztratil body v Alkmaaru

Fotbalisté Slovanu Bratislava vybojovali v závěru utkání 2. kola Evropské ligy na hřišti Bragy remízu 2:2. V dresu Slovanu odehrál celý zápas Jurij Medveděv, Erik Daniel naskočil na závěrečných jedenáct minut. Manchester United překvapivě jen remizoval 0:0 v Nizozemsku s Alkmaarem, přičemž hosté ani jednou nedokázali vystřelit na branku.

Praha (Aktualizováno: 23:49 3. 10. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Joao Palhinha z SC Braga proti Mohammedu Rharsallovi ze Slovanu Bratislava

Joao Palhinha z SC Braga proti Mohammedu Rharsallovi ze Slovanu Bratislava | Foto: Miguel Vidal | Zdroj: Reuters

V Braze otevřel skóre v 31. minutě hlavičkou z malého vápna domácí Bruno Viana. Slovan odpověděl v nastaveném čase prvního poločasu, když ve vápně faulovaný Šporar nadvakrát proměnil pokutový kop. Pro pětadvacetiletého Slovince to byla již třetí branka ve skupinové fázi Evropské ligy, díky které vévodí tabulce střelců.

Braga v druhé půli dlouho nepustila soupeře ke střele a v 63. minutě strhla vedení na svou stranu, ranou z rohu šestnáctky se prosadil Wenderson Galeno. Hosté však dokázali tři minuty před koncem srovnat, když přízemní centr Daniela srazil před dobíhajícím Šporarem za záda vlastního brankáře Viana.

United ztratili body s Alkmaarem a poprvé v historii soutěže ani jednou nevystřelili na branku. Tým, který vede Nor Ole Gunnar Solskjaer, má dvou dvou kolech hubené skóre 1:0 a je ve skupině L druhý za Partizanem.