Svěřenci Václava Varadi vstoupili do MS výhrou nad Švýcary 2:1 po prodloužení, s Ruskem poté prohráli těsně 1:2 a s Kanadou 1:5. Po výhře 4:0 nad Dánskem postoupili do čtvrtfinále, kde však prohráli s týmem USA 1:3.
Desítka týmů byla rozdělená do dvou skupin po pěti. Po odehrání základních skupin se čtyři nejlepší týmy skupiny A střetly ve čtvrtfinále s nejlepšími čtyřmi mužstvy skupiny B v klasickém formátu 1A - 4B, 1B - 4A, 2A - 3B a 2B - 3A.
Páté týmy obou skupin se spolu utkaly o udržení v minisérii hrané na dva vítězné zápasy.
Body se rozdělovaly podle pravidel IIHF, tedy tři body za výhru v základní hrací době, dva za výhru v prodloužení či po nájezdech, jeden za prohru v prodloužení nebo po nájezdech a nula za prohru v základní hrací době.
V případě nerozhodného stavu utkání ve skupinách pokračovalo pětiminutovým prodloužením 3 na 3, příp. nájezdy (o pěti sériích). V play off trvalo případné prodloužení 10 minut (ve finále 20), hrané bude 4 na 4.
Složení základních skupinSkupina A (Vancouver): Kanada, ČESKO, Rusko, Švýcarsko, Dánsko |
Středa 26. prosince (noc na čtvrtek)
Skupina A:
ČESKO - Švýcarsko 2:1P
Kanada - Dánsko 14:0 (3:0, 5:0, 6:0)
Skupina B:
USA - Slovensko 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Finsko - Švédsko 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Čtvrtek 27. prosince (noc na pátek)
Skupina A:
Rusko - Dánsko 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Kanada - Švýcarsko 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Skupina B:
Slovensko - Švédsko 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
Finsko - Kazachstán 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Pátek 28. prosince (noc na sobotu)
Skupina A:
ČESKO - Rusko 1:2
Skupina B:
Kazachstán - USA 2:8
Sobota 29. prosince (noc na neděli)
Skupina A:
Dánsko - Švýcarsko 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Kanada - ČESKO 5:1 (3:1, 1:0, 1:0)
Skupina B:
Slovensko - Finsko 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)
Švédsko - USA 5:4 v prodl. (1:0, 2:0, 1:4 - 1:0)
Neděle 30. prosince (noc na pondělí)
Skupina A:
Švýcarsko - Rusko 4:7 (2:1, 1:2, 1:4)
Skupina B:
Kazachstán - Slovensko 2:11 (0:6, 1:3, 1:2)
Pondělí 31. prosince
Skupina A:
ČESKO - Dánsko 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Kanada - Rusko 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Skupina B:
Švédsko - Kazachstán 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)
USA - Finsko 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Středa 2. ledna
o udržení - 1. zápas: Kazachstán - Dánsko 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)
čtvrtfinále: Švédsko - Švýcarsko 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Čtvrtek 3. ledna
čtvrtfinále: Kanada - Finsko 1:2P (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
čtvrtfinále: ČESKO - USA 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
čtvrtfinále: Rusko - Slovensko 8:3 (4:0, 3:0, 1:3)
Pátek 4. ledna
O udržení - 2. zápas: Dánsko - Kazachstán 0:4 (0:2, 0:0, 0:2), Dánsko sestupuje
semifinále: Rusko - USA 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Sobota 5. ledna
semifinále: Finsko - Švýcarsko 6:1 (4:1, 2:0, 0:0)
o 3. místo: Rusko - Švýcarsko 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)