Zraněný Gulaš přijde o olympiádu, nahradí ho Martin Růžička
Foto: sport.aktualne.cz

Zraněný Gulaš přijde o olympiádu, nahradí ho Martin Růžička

6 novinky, 3

Kangnung - Plzeňský útočník Milan Gulaš vypadl kvůli zranění z týmu českých hokejistů na olympijských hrách v Pchjongčchangu. V nominaci ho nahradí Martin Růžička z Třince.

Nejproduktivnější hráč extraligy Gulaš si v nedělní generálce proti Finsku v Soulu poranil koleno. "Lékařské vyšetření prokázalo, že na olympijském turnaji nemůže startovat," řekl dnes mluvčí Českého svazu ledního hokeje Zdeněk Zikmund.

Růžička, jehož absence v nominaci olympijského týmu patřila k největším překvapením, se k mužstvu připojí v úterý.

Hokejisté dorazili do dějiště her dnes a absolvovali první trénink v hale v Kangnungu. Na ledě už se objevil i chomutovský útočník Michal Vondrka, jenž byl v minulých dnech nemocný a nenastoupil proti Finsku, kterému národní tým podlehl 0:2.

Gulaš dál zůstává smolařem velkých akcí. Dvaatřicetiletý útočník přišel z různých důvodů už pětkrát o možnost zahrát si na mistrovství světa. O to větší měl radost, když se před měsícem objevil v nominaci na olympijské hry. Kvůli zranění si však nezahraje ani na olympiádě.

Trenér Josef Jandač přišel o možnost využít spolupráci úderného plzeňského dua Gulaš, Tomáš Mertl, které vládne produktivitě extraligy. Proti Finsku vytvořili útočnou formaci s nedávným plzeňským kanonýrem Dominikem Kubalíkem.

Gulašův náhradník Růžička je v kanadském bodování extraligy třetí. Za reprezentaci si zahrál naposledy v prosinci na Channel One ...

    Číst dál sport.aktualne.cz