Praha18°
ŽIVĚ: ME v rychlobruslení v Itálii - víceboj, 500 metrů žen2Foto© sport.ceskatelevize.cz

ŽIVĚ: ME v rychlobruslení v Itálii - víceboj, 500 metrů žen

, 5 novinky, 2 zhlédnutí

Rychlobruslařka Martina Sáblíková se na mistrovství Evropy ve víceboji v Collalbu posunula před závěrečnou disciplínou na třetí místo. V odpoledním závodu na 5000 metrů tak bude trojnásobná olympijská vítězka útočit na jedenáctou evropskou medaili, dosud získala pět zlatých, dvě stříbrné a tři bronzové. Přímý přenos rychlobruslařského závodu na pět kilometrů můžete sledovat od 12:55 na programu ČT2 a také na webu.

V závodu na 1500 metrů nastoupila jednatřicetiletá Sáblíková v předposlední rozjížďce proti Ireen Wüstové. Zajela čas 1:58,073, nizozemskou soupeřku porazila o 73 setin sekundy a sesadila ji z průběžného třetího místa. Sama byla v disciplíně třetí.

Prvenství udržela díky třetímu dílčímu triumfu jiná nizozemská rychlobruslařka Antoinette de Jongová. Na druhou Italku Francescu Lollobrigidaovou ztrácí Sáblíková devět vteřin, De Jongovou by na pětikilometrové trati potřebovala porazit o více než 21 sekund.