Zimola nebude na kandidátce ČSSD. Strana ho vyškrtla
Foto: zpravy.aktualne.cz

Zimola nebude na kandidátce ČSSD. Strana ho vyškrtla

10 novinky, 3

Praha - Jiří Zimola, jeden z nejúspěšnějších regionálních politiků ČSSD a také jeden z hlavních kritiků předsedy Bohuslava Sobotky, se ocitá minimálně na určitý čas mimo politiku. Vedení ČSSD totiž v pátek odpoledne rozhodlo, že Zimola nebude na kandidátce Jihočeského kraje pro parlamentní volby - předsednictvo ho vyškrtlo.

Podle Sobotky byly hlavním důvodem vysoké manažerské odměny v Jihočeských nemocnicích, které pod Zimolu spadaly.

"Předsednictvo se shodlo, že nechceme, aby problémy které vedly k odstoupení Jiřího Zimoly z funkce hejtmana, zatěžovaly kandidátku ČSSD pro volby do Poslanecké sněmovny a zatěžovaly volební kampaň," prohlásil Sobotka.

Ten vyhrál pro stranu na jihu Čech třikrát volby a získal mnoho preferenčních bodů. Před několika týdny se byl ale nucen vzdát postu hejtmana, protože ztratil podporu tehdejšího koaličního partnera hnutí ANO.

Zimola se dostal do problémů letos v březnu kvůli tomu, že si nechal postavit chalupu na Lipně od svého kamaráda Martina Bláhy, který byl zároveň ředitelem krajského zdravotnického holdingu Jihočeské nemocnice. Navíc vyšlo najevo, že také díky Zimolovi pobíral Bláha vysoké manažerské odměny a plat. Zimola s odkazem na audit a další dokumenty tvrdí, že se nedopustil žádného prohřešku, a není tedy důvod k tomu, aby nemohl být na kandidátce.

"Pro nás bylo skutečně nepřijatelné, jestliže v Jihočeském kraji v rámci systému řízení...

    Číst dál zpravy.aktualne.cz