Praha13°
Zemřel Stanislav Zindulka, výborný divadelní herec3Foto1Video© ceskenoviny.cz

Zemřel Stanislav Zindulka, výborný divadelní herec

, 6 novinky, 2 zhlédnutí

Ve věku 86 let zemřel herec Stanislav Zindulka, který se do paměti běžného diváka zapsal především svou rolí v seriálu Vlak dětství a naděje. Mnohem více kvalitních rolí ale dostával v mimopražských divadlech a v pozdějším věku především v pražském Čihoherním klubu.

Studia na DAMU absolvoval Stanislav Zindulka v ročníku Vlasty Fabiánové (absolvoval 1955). „Na Vlastu Fabiánovou, na tuto nádhernou ženu a herečku nemohu zapomenout, na její divadelní vášeň, která se promítala v pedagogickém přístupu. Byla strhujícím příkladem veliké a pokorné lásky k divadlu. A uměla to předat. Když jsem na konzervatoři vyučoval já, měl jsem ten nádherný vzor stále před očima,“ řekl v roce 2010 pro časopis Činoherního divadla.

Jedním z okamžiků, který ho podle jeho slov popostrčil k herecké práci, byl večer v Tylově divadle, kde viděl hrát Ladislava Peška v Molièrových Scapinových šibalstvích. „To bylo první představení v takovém divadle v Praze, které jsem viděl. Národní divadlo, Staváček! Připadal jsem si tenkrát, že jsem dostal vstupenku do ráje, byl jsem doslova okouzlen.