"V duchu priorit SPD!" Zemanův projev chválí Babiš, Okamura a Filip
Foto: zpravy.e15.cz

"V duchu priorit SPD!" Zemanův projev chválí Babiš, Okamura a Filip

12 novinky, 1

Praha - Letošní vánoční poselství prezidenta Miloše Zemana rozdělilo politickou scénu. Projev ocenil premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš i předseda SPD Tomio Okamura, podle něhož odrážel priority jeho hnutí.

Šéf komunistů Vojtěch Filip zase vyzdvihl, že Zemanova slova byla ve znamení důvěry ve vlastní síly a schopností "lidí práce".

Negativně hodnotili Zemanova slova jeho tradiční kritici, tedy politici KDU-ČSL, TOP 09 či STAN, rezervovaně se vyjádřili i zástupci ODS či někteří Zemanovi protikandidáti v lednové volbě hlavy státu.

Babiš si myslí, že Zemanův projev byl dobrý a povzbudivý. "Projev byl pozitivní, přátelský, konstruktivní. Zopakoval svoje známé ekonomické a politické názory, názory na EU a naši roli v ní. Myslím, že byl povzbudivý, má pravdu, že máme být hrdi a pyšni na naši zemi," uvedl premiér v České televizi.

"Vánoční poselství prezidenta republiky bylo ve znamení důvěry ve vlastní síly a schopnosti českého národa, lidí práce a výzvy k dalšímu zlepšování situace. Prezident Miloš Zeman také poukázal na některé přetrvávající nedostatky, jako malý podíl veřejných investic či vysoký podíl státní byrokracie, které omezují naše příští možnosti," řekl Filip.

"Projev pana prezidenta se nesl v lehce optimistickém duchu a k mému příjemnému překvapení také v duchu priorit SPD," napsal Okamura.

Zmínil valorizaci důchodů o pevnou částku, odmítání uprchlíků nebo Zemanova ...

    Číst dál zpravy.aktualne.cz