Zacha třemi body dovedl New Jersey k výhře, Rittich střídal2Foto© tyden.cz

Zacha třemi body dovedl New Jersey k výhře, Rittich střídal

, 6 novinky, 3 zhlédnutí

Útočník Pavel Zacha pomohl hokejistům New Jersey třemi body k vítězství v Buffalu 4:3 v prodloužení a prosadil se v osmém duelu NHL v řadě. Brněnský rodák, jehož gól v 62. minutě zápas ukončil, je s 12 body čtvrtým nejproduktivnějším Čechem v soutěži. Bod za asistenci si připsali také Filip Zadina, Jakub Zbořil a Radek Faksa. David Rittich vydržel v brance Calgary pouze do 32. minuty, kdy za stavu 4:1 pro Ottawu střídal.

New Jersey uspělo v duelu nejhorších celků Východní divize a ukončilo třízápasové čekání na výhru. Hlavní podíl na vítězství Devils měl Zacha, který si v základní hrací době připsal dvě asistence a v prodloužení rozhodl o druhém bodu pro hosty.

První nahrávku zaznamenal Zacha u vyrovnávací branky na 1:1 v 25. minutě, kdy našel rozjetého Jespera Bratta. Podruhé se Zacha zapsal do statistik 13 minut před koncem třetí části. Třiadvacetiletý český útočník udržel puk v útočném pásmu, ustál několik soubojů a před brankou našel Nica Hischiera, který poslal Devils do vedení.