Za nárůst násilné kriminality v Dolním Sasku mohou migranti, tvrdí německá studie
Foto: zpravy.aktualne.cz

Za nárůst násilné kriminality v Dolním Sasku mohou migranti, tvrdí německá studie

7 novinky, 3

Berlín - Migranti jsou zodpovědní za velkou většinu nárůstu násilné kriminality ve spolkové zemi Dolní Sasko. Vyplývá to ze studie, kterou si nechalo zpracovat německé ministerstvo práce a sociálních věcí.

O mapování situace v jedné z největších německých zemí informuje list Süddeutsche Zeitung, podle něhož se ale na základě studie nedá paušalizovat - mezi migranty z různých zemí jsou totiž často dramatické rozdíly.

Kriminalita migrantů, mezi které se počítají žadatelé o azyl, odmítnutí žadatelé o azyl nebo lidé s různým stupněm ochrany, je v Německu politicky ožehavým tématem. Policejní statistiky nebo odborné práce se jí opakovaně věnují.

Nyní ji na příkladu Dolního Saska, kde žije asi osm milionů lidí a kam jako do ostatních spolkových zemí v posledních letech přišlo množství uprchlíků, studovala trojice kriminologů Dirk Baier, Christian Pfeiffer a Sören Kliem.

Došli mimo jiné k závěru, že migranti jsou v této druhé největší spolkové zemi zodpovědní za téměř každý osmý násilný trestný čin a také za drtivou většinu nárůstu násilné kriminality. Počet policií registrovaných násilných trestných činů zde mezi lety 2014 a 2016 stoupl o 10,4 procenta - za 92,1 procenta nárůstu jsou přitom zodpovědní migranti.

Například v roce 2016 vyřešila policie v Dolním Sasku celkem 15 716 násilných trestných činů. Z 11 148 z nich byli podezřelí Němci a z 2091 migranti. Ještě v roce 2014 dosa...

    Číst dál zpravy.aktualne.cz