Za Mynářovu letenku do Číny a zpět zaplatil Hrad přes 90 tisíc korun
Foto: www.ahaonline.cz

Za Mynářovu letenku do Číny a zpět zaplatil Hrad přes 90 tisíc korun

6 novinky, 2

PRAHA Celková částka za cestu Zemanových lidí Číny podle vedoucího ředitele odboru legislativy a práva Kanceláře pražského hradu Václav Pelikán zatím není známá. Pro deník MF DNES však upřesnil, že za letenku pro prezidentova kancléře Vratislava Mynáře Hrad zaplatil přes 90 tisíc korun.

„Z prostředků kanceláře byla hrazena letenka koupená pro vedoucího kanceláře prezidenta na cestu do Číny a zpět v celkové částce 93 781 korun,“ uvedl pro deník MF DNES Pelikán, podle něhož lhůta pro vyúčtování celé cesty zatím neuplynula. Dalším účastníkům delegace, v níž byl i prezidentův poradce Martin nejedlý a zástupce společnosti CEFC Jaroslav Tvrdík, prý cestu Hrad neplatil.

„Výdaje spojené s cestou pana Nejedlého Kancelář prezidenta republiky nehradila,“ upřesnil Pelikán s tím, že let nebyl uskutečněn leteckým speciálem, ale linkou. Tvrdík se k placení cesty vyjádřil sám na Twitteru, kde uvedl, že za něj prezidentská kancelář cestu do Číny nehradila.

22.března 2018 v 07:18, příspěvek archivován: 22.března 2018 v 20:04Je legitimnim pravem pana prezidenta nevedet vsechny detaily. Kancelar prezidenta republiky mi nikdy nic neplatila ani za mne nehradila, a to plati i pro posledni cestu do Ciny.

Delegace se údajně do Číny vypravila proto, aby utišila spekulace, zda je možné, aby vyšetřování Jie Ťien-minga mělo vliv na konání společnosti CEFC China. Tato společnost má v České republice řadu...

    Číst dál lidovky.cz