Policie podezírá dva nezletilé, že způsobili požár Karnoly
Foto: www.ceskatelevize.cz

Policie podezírá dva nezletilé, že způsobili požár Karnoly

6 novinky, 1

Ostrava - Policie podezírá dva nezletilé, že způsobili požár v bývalé textilce Karnola v Krnově na Bruntálsku loni v prosinci. Textilka byla národní kulturní památkou. Jak přesně požár vznikl, policisté stále zjišťují.

Informovala o tom mluvčí policie Gabriela Holčáková. Dodala, že více informací nyní policisté nemohou uveřejnit. Není tedy jasné, zda šlo o úmysl nebo nešťastnou náhodu.

"Bruntálští kriminalisté zjistili v průběhu prověřování informace, které směřují ke dvěma nezletilým osobám. I nadále policisté pokračují ve zjišťování okolností, za jakých k požáru došlo. Aktuální stav řízení však neumožňuje poskytnutí detailnějších informací. Doplnit lze, že poskytnutí detailních informací k nezletilým zapovídá též zákon," uvedla Holčáková.

Areál bývalé textilky, v němž mělo vzniknout textilní muzeum, vyhořel 20. prosince. Oheň nejvíc řádil právě ve vzácné památkově chráněné vzorkovně látek, která se dochovala ve stavu posledního pracovního dne. Nejstarší kusy cenné sbírky vzorníků látek pocházely z posledních tří desetiletí 19. století. Oheň ale zničil 90 procent vybavení dílny.

    Číst dál zpravy.aktualne.cz