Vražda novináře Kuciaka má přesah do Česka, řekl slovenský policejní prezident. Podrobnosti nesdělil
Foto: blesk.cz

Vražda novináře Kuciaka má přesah do Česka, řekl slovenský policejní prezident. Podrobnosti nesdělil

11 novinky, 3

Bratislava/Praha - Případ vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka má přesah do České republiky. Na tiskové konferenci to řekl policejní prezident Tibor Gašpar.

Podle něj má policie několik vyšetřovacích verzí této úkladné vraždy. "Začínáme s vyhodnocování stop na místě činu. Kontaktovaly nás zahraniční bezpečnostní sbory a agentury. Komunikovali jsme proaktivně s českými zástupci," doplnil bez dalších podrobností Gašpar a dodal, že slovenští vyšetřovatelé vyslechli v souvislosti s dvojnásobnou vraždou asi dvacet lidí.

České policejní prezidium tvrzení slovenské strany potvrdilo. "Můžeme potvrdit, že v této souvislosti spolupracujeme se slovenskou policií. Bližší informace poskytovat v tuto chvíli nebudeme, jelikož není trestní řízení vedeno u nás," řekla Aktuálně.cz mluvčí prezidia Ivana Nguyenová."

Gašpar také řekl, že slovenská policie je s ohledem na zmiňované informace o práci Kuciaka v kontaktu také s partnery v Itálii a dostala rovněž nabídku Europolu ohledně využití jeho expertů na analýzu mobilních zařízení. "Nevěděli jsme, zda náš expertní ústav dokáže prolomit nějaké ochranné prvky těchto zařízení," uvedl Gašpar.

Slovenská policie vyhodnocuje e-maily a více než dvě desítky hlášení na zvláštní telefonickou linku, kterou v souvislosti s vyšetřováním vraždy reportéra zřídila pro veřejnost. Vláda v pondělí vypsala odměnu milion eur (přes 25 milionů korun) za informace...

    Číst dál zpravy.aktualne.cz