V pondělí se na Australian Open představí Allertová a Siniaková
Foto: www.sport.cz

V pondělí se na Australian Open představí Allertová a Siniaková

8 novinky, 1

Melbourne - V úvodní den Australian Open se v pondělí z celkově jedenácti českých tenistů představí jen Denisa Allertová a Kateřina Siniaková. Tři čeští muži a zbylých šest žen budou hrát v Melbourne Parku v úterý. Program prvního grandslamu sezony začne vždy v jednu hodinu po půlnoci SEČ.

Allertová dnes postoupila do hlavní soutěže z kvalifikace a v prvním kole ji v pondělí čeká v třetím zápase na kurtu číslo 10 Francouzka Pauline Parmetierová. Siniaková se jako druhá na dvorci 19 střetne s Marií Sakkariovou z Řecka.

V úterý se už čeští zástupci představí na hlavních kurtech. Karolína Plíšková bude dokonce zahajovat program na centrálním dvorci Roda Lavera proti Veronice Cepedeové z Paraguaye. Tomáš Berdych naopak sehraje poslední čtvrtý duel v Hisense Areně, třetím největším kurtu. Jeho soupeřem bude domácí Australan Alex De Minaur.

Vedle české mužské a ženské jedničky budou v úterý hrát také Petra Kvitová, Lucie Šafářová, Kristýna Plíšková, Markéta Vondroušová, Barbora Strýcová a Jiří Veselý v derby s druhým úspěšným českým kvalifikantem Václavem Šafránkem.

Rod Laver Arena: Ostapenková (7-Lot.) - Schiavoneová (It.), V. Williamsová (5-USA) - Bencicová (Švýc.), Dimitrov (3-Bulh.) - Novak (Rak.), 9:00 Nadal (1-Šp.) - Estrella (Dom. rep.), Gavrilovová (23-Austr.) - Falconiová (USA).

Margaret Court Arena: Stephensová (13-USA) - Čang Šuaj (Čína), Ebden (Austr.) - Isner (16-USA)...

    Číst dál ceskenoviny.cz