V Pákistánu zadrželi 21letou Češku, podle médií pašovala devět kilogramů heroinu
Foto: zpravy.aktualne.cz

V Pákistánu zadrželi 21letou Češku, podle médií pašovala devět kilogramů heroinu

21 novinky, 6

Láhaur - Na letišti v pákistánském Láhauru ve středu zadrželi 21letou Češku. Podle tamních médií se snažila propašovat devět kilogramů heroinu.

Pákistánské úřady dívku identifikovaly jako Terezu H. Měla tříměsíční vízum, které bylo vydáno 15. listopadu a opravňovalo ji k pobytu v Pákistánu do 14. února.

Drogu se snažila dostat do Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech. Nyní je žena u výslechu. Pákistánský celní úřad uvedl, že na základě jejích informací bezpečnostní složky provádějí razie v různých částech Láhauru.

České ministerstvo zahraniční zadržení Češky zatím nepotvrdilo. "Informaci prověřujeme," řekla mluvčí ministerstva Irena Valentová.

Nejznámějším případem českých pašeráků drog v zahraničí je dvojice Radek Hanykovics a Emil Novotný, které zadržela v roce 1995 policie na letišti v thajském Bangkoku rovněž s heroinem.

Dostali trest padesáti let vězení, ale v roce 2004 je Thajsko vydalo do České republiky s tím, že zůstanou ve vězení. Hanykovics zemřel na tuberkulózu, Novotnému udělil po čtyřech letech prezident Václav Klaus milost.

Loni dostal na Novém Zélandu dvaačtyřicetiletý Čech trest sedmnácti let vězení za pašování dvaceti kilogramů metamfetaminu.

Rovněž loni soud v Hongkongu poslal za mříže na 27 let třiašedesátiletého důchodce, který převážel heroin.

    Číst dál zpravy.aktualne.cz