Babiš a Zeman budou u večeře mluvit o vládě i zahraniční politice
Foto: www.novinky.cz

Babiš a Zeman budou u večeře mluvit o vládě i zahraniční politice

19 novinky, 3

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) očekává, že během dnešní večeře v Lánech probere s prezidentem Milošem Zemanem činnost vlády či zahraniční politiku.

Novinářům to řekl po zasedání kabinetu. Dozvědět by se mohl také, kolik času od hlavy státu dostane na vyjednávání o sestavení druhého kabinetu. Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček ČTK napsal, že oba politici budou mluvit o aktuálních tématech a výhledu do blízké budoucnosti.

Zeman pověřil Babiše před dvěma týdny jednáním o sestavení nového kabinetu u příležitosti přijetí demise menšinové vlády ANO. Babiš připomněl, že od té doby se s prezidentem sejde poprvé. »Neviděli jsme se de facto od chvíle, kdy jsem dostal pověření k tzv. druhému pokusu. Určitě tak probereme celkově situaci,« řekl. Chce si vyslechnout názory prezidenta, informovat ho o činnosti vlády a nastavit vzájemnou spolupráci.

Mluvit by měli i o zahraniční politice. »Jak to vnímá, jak si to představuje. Já se chci soustředit na evropskou agendu. Je důležité, abychom to nějak koordinovali,« konstatoval Babiš.

Dozvědět se chce také, kolik bude mít času na druhý pokus o sestavení vlády. Současný kabinet v lednu důvěru ve Sněmovně nezískal. »První (pokus) byl jasný, že nebude (úspěšný). Nevím, proč se o tom vedou debaty. Pokud bychom neudělali tu menšinovou vládu, tak by tady byla stále vláda pana (Bohuslava) Sobotky v demisi a myslím si, že by to nebylo dobře,« uvedl Babiš.

...

    Číst dál halonoviny.cz


    Andrej Babiš, 9 měsíců
    Dost času na druhý pokus. Babiš dostal od Zemana neomezenou dobu na jednání o nové vládě