ČSÚ: V Česku se loni ubytovalo rekordních 20 milionů turistů
Foto: www.ceskatelevize.cz

ČSÚ: V Česku se loni ubytovalo rekordních 20 milionů turistů

8 novinky, 3

Praha - V českých hotelech, penzionech či kempech se loni ubytovalo rekordních 20 milionů turistů, což bylo o 9,1 procenta více než předloni. Zahraničních návštěvníků bylo o 9,2 procenta více a domácích o devět procent. Nejvíce se počet turistů zvýšil v Jihomoravském kraji, vyplývá z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ).

"Návštěvnost v loňském roce byla rekordní. Počet hostů v hotelích, penzionech a podobných zařízeních poprvé přesáhl 20 milionů. To bylo o 1,7 milionu více než v roce předchozím. Kromě toho byl loni překonán i rekord v počtu přenocování. Tento ukazatel poprvé překročil hranici 50 milionů," popisuje Pavel Vančura z oddělení statistiky cestovního ruchu ČSÚ.

Návštěvníků ze zahraničí bylo 10,2 milionu, domácích turistů přijelo 9,9 milionu. Nejvíc cizinců přijelo tradičně z Německa. "Nejen díky příznivé ekonomické situaci v Česku zažívá domácí cestovní ruch boom. Stejně jako loni i letos očekáváme, že tento trend bude pokračovat. České hoteliéři by se i letos mohli dočkat rekordního roku. Stále přibývá lidí, kteří si kromě klasické velké dovolené zajedou na kratší či víkendový pobyt několikrát do roka," říká ředitelka Slevomatu Marie Havlíčková.

Právě portál Slevomat byl v loňském roce největším prodejcem v oblasti cestovního ruchu. Dohromady prodal 277 tisíc zájezdů a pobytů.

Nejvíce hostů se ubytovalo ve čtyřhvězdičkových hotelech. Celkem jich bylo 1,6 milion...

    Číst dál zpravy.aktualne.cz