Úřadující mistři Evropy slaví postup na Euro2Foto© sport.aktualne.cz

Úřadující mistři Evropy slaví postup na Euro

, 5 novinky, 2 zhlédnutí

Portugalští fotbalisté si výhrou 2:0 v Lucembursku jako sedmnáctý tým zajistili účast na Euru 2020. Úřadující mistři Evropy postoupili na šampionát posedmé za sebou, Cristiano Ronaldo vstřelil 99. reprezentační gól. Ve skupině B skončili Portugalci o tři body za první Ukrajinou, která remizovala v Srbsku 2:2.

Na mistrovství Evropy se představí 24 mužstev. Už dříve postoupily Česká republika, Anglie, Belgie, Finsko, Francie, Chorvatsko, Itálie, Německo, Nizozemsko, Polsko, Rakousko, Rusko, Španělsko, Švédsko, Turecko a Ukrajina.

Portugalce dostal do vedení v 39. minutě Bruno Fernandes střelou z hranice vápna k tyči. Pojistku přidal v 86. minutě Ronaldo, jemuž tak chybí už jen jediný gól do reprezentační stovky.