Praha25°
Trpišovský cítil, že Slavia mohla jít dál, ale na tým je hrdý© sport.ceskatelevize.cz

Trpišovský cítil, že Slavia mohla jít dál, ale na tým je hrdý

, 4 novinky, 2 zhlédnutí

Trenér slávistických fotbalistů Jindřich Trpišovský měl po vyřazení ve čtvrtfinále Evropské ligy od Chelsea smíšené pocity. Neskrýval zklamaní, že jeho svěřenci nepostoupili, protože cítil, že mohli jít ještě dál. Na druhou stranu byl ale hrdý na to, co aktuální lídr české ligy v této pohárové sezoně dokázal. Podle něj to až časem docení.

»Aktuální pocity jsou zklamání, protože jsme soupeře hodně potrápili. Kdybychom nějaké věci udělali jinak, mohli jsme třeba přejít i přes tohoto soupeře. Zaplatili jsme za nezkušenost, čtyři inkasované góly v prvním poločase nás stály postup. Všichni cítíme, že tým byl nastavený tak, že jsme mohli jít ještě dál,« řekl Trpišovský novinářům po prohře 3:4 v Londýně, která v součtu s domácí porážkou 0:1 znamenala vyřazení.

»Na druhou stranu cítím samozřejmě hrdost na tým. Celkově to úspěch je, asi nám to dojde časem. Z reakcí hráčů a realizačního týmu Chelsea po zápase vycítíte, že to není jen slušnost, ale respekt. Jsem rád, že jsme si ho vydobyli. Nejen teď, ale za celou sezonu v Evropě,« dodal Trpišovský.