"To by mě nenapadlo ani ve snu." Golfista Koepka jako první po 29 letech obhájil titul na US Open
Foto: www.ceskenoviny.cz

"To by mě nenapadlo ani ve snu." Golfista Koepka jako první po 29 letech obhájil titul na US Open

6 novinky, 1

Southampton - Americký golfista Brooks Koepka dokázal jako první hráč po 29 letech obhájit titul na US Open. Turnaj kategorie major na hřišti Shinnecock Hills na Long Islandu ovládl se skóre jeden úder nad par a může se těšit na prémii ve výši 2,16 milionu dolarů (téměř 50 milionů korun).

Druhý skončil po skvělém finiši o ránu zpět Angličan Tommy Fleetwood a díky třetímu místu si udržel pozici světové jedničky Dustin Johnson z USA.

Do závěrečného dne vstupovala v čele soutěže čtveřice hráčů, s Koepkou a Johnsonem se dělili o vedení ještě Daniel Berger a Tony Finau. Jen osmadvacetiletý Koepka dokázal zahrát v neděli pod par, měl skóre -2.

"Ani ve snu by mě nenapadlo, že vyhraju dvakrát po sobě. Je to ale nádherný pocit," řekl Koepka na osmnáctém greeenu v rozhovoru, který s ním vedl krajan Curtis Strange, dosud poslední úspěšný obhájce titulu na US Open.

Druhý major sezony tentokrát potvrdil pověst nejtěžší golfové zkoušky. Loni na hřišti Erin Hills kraloval Koepka se skóre -16, tentokrát se pod par nikdo nedostal.

Navíc řada favoritů ve větru a na obtížných greenech pohořela. Cutem mimo jiné neprošli Američané Tiger Woods, Jordan Spieth a Bubba Watson, Rory McIlroy ze Severního Irska, Australan Jason Day nebo španělský ranař Jon Rahm.

Přesto se turnaj dočkal vyrovnání nejlepšího výkonu za kolo. Fleetwood v neděli zahrál 63 ran, sedm pod par a dostal špičku pod tlak. "Vnímal ...

    Číst dál sport.aktualne.cz