Tejc míří do Babišovy vlády. Stane se náměstkem ministra spravedlnosti
Foto: blesk.cz

Tejc míří do Babišovy vlády. Stane se náměstkem ministra spravedlnosti

8 novinky, 4

PRAHA Chystá se pikantní personální událost. Náměstkem ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO) se stane bývalý poslanec ČSSD Jeroným Tejc. Zamíří do funkce politického náměstka, který za ministra může docházet i na jednání vlády.

LN to potvrdily tři na sobě nezávislé zdroje blízké vedení hnutí ANO. Pelikán ani Tejc na dotazy neodpověděli, v průběhu odpoledne měli navíc nedostupné telefonní přístroje. Podle informací LN jde o Pelikánovu iniciativu, se kterou neměl premiér Babiš problém.

Pelikán chystanou změnu naznačil v sobotním rozhovoru pro server iDNES.cz. „Zvažuji posílení resortu o pozici politického náměstka, tedy člověka, který by mi v parlamentu pomohl vyjednávat podporu pro zákony. Sám o sobě vím, že jsem v této oblasti nikdy nebyl dvakrát silný,“ pronesl ministr spravedlnosti Pelikán.

O tom, že Tejc by mohl zamířit na ministerstvo spravedlnosti, LN informovaly již na konci října. Tehdy kolovala spekulace, že Tejc by se mohl stát dokonce ministrem.

Tejcův nástup na ministerstvo spravedlnosti je zajímavý z několika důvodů. Zaprvé: je to jen pár týdnů, co Tejc vystoupil ze sociální demokracie. Jihomoravský politik byl v dlouhodobé rozepři s vedením ČSSD reprezentovaném dříve expremiérem Bohuslavem Sobotkou a nyní exministrem vnitra Milanem Chovancem. Na březnovém sjezdu usiloval o post statutárního místopředsedy sociální demokracie. Neuspěl, neboť Sobotka s Chov...

    Číst dál lidovky.cz