Stropnický končí v politice, bude velvyslancem v Izraeli
Foto: www.novinky.cz

Stropnický končí v politice, bude velvyslancem v Izraeli

10 novinky, 4

Praha - Jedna z hlavních tváří hnutí ANO a současně ministr zahraničních věcí Martin Stropnický se stane velvyslancem v Izraeli. Současně také skončí v politice. Jeho nové působiště schválila vláda na svém nedávném zasedání.

Informaci online deníku Aktuálně.cz potvrdily čtyři zdroje z hnutí ANO a vlády. "Až skončí jako ministr, což oznámí brzy, stane se velvyslancem," řekl redakci jeden z vládních zdrojů.

Sám ministr Stropnický informace nepopřel. "Jestli někam pojedu, nebo dokonce kam - v tom se musíte spokojit se svými zdroji. Nebudu to komentovat," napsal Aktuálně.cz ministr.

O jeho možném návratu do diplomacie, kde působil už v devadesátých letech, se ale spekulovalo delší dobu.

"Ano, bude velvyslancem v Izraeli. Stropnický se rozhodl sám, bylo to jeho rozhodnutí, že už nechce být ministr," potvrdil jeden ze členů vlády v demisi, podle kterého je o všem informován i prezident Miloš Zeman. Ten podle zdroje se jmenováním Stropnického velvyslancem nemá problém.

Martin Stropnický chce podle vládních zdrojů navíc brzy oznámit svůj definitivní konec v politice. O tom se ve vysokých patrech hnutí ANO začalo mluvit před několika měsíci.

Už před časem bylo jasné, že Stropnický v čele resortu nebude stát dlouho. Ministerstvo zahraničí bylo přislíbeno sociálním demokratům a Stropnického zájem o návrat do diplomacie veřejně zmínil i sám prezident.

"Martin Stropnický, pokud jsem sprá...

    Číst dál zpravy.aktualne.cz