Praha25°
Středočeský kraj vrátil kauzu údajného Babišova střetu zájmů do Černošic2Foto© ct24.ceskatelevize.cz

Středočeský kraj vrátil kauzu údajného Babišova střetu zájmů do Černošic

, 15 novinky, 2 zhlédnutí

Středočeský krajský úřad ve středu nepravomocně rozhodl o odvolání v kauze možného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). Jaký je výsledek řízení, nezveřejnil. Premiér čelí podezření, že stále ovládá média spadající pod holding Agrofert, který dal v únoru 2017 kvůli zákonu o střetu zájmů do svěřenských fondů. Městský úřad v Černošicích mu v lednu za přestupek v podobě střetu zájmů uložil pokutu, podle deníku Právo šlo o 200 tisíc korun. Babiš se odvolal, případem se tak nyní zabývali krajští úředníci.

Podle prohlášení ředitele krajského úřadu Jiřího Holuba bylo ve středu v 17.00 vydáno dosud nepravomocné rozhodnutí o odvolání Babiše ve věci přestupku podle zákona o střetu zájmů. "Rozhodnutí bylo předáno účastníkům řízení. Ze strany krajského úřadu nebude rozhodnutí dále komentováno," dodal Holub. Krajští úředníci mohli původní verdikt zrušit, potvrdit nebo vrátit do Černošic k dalšímu projednání.

Opoziční krajští zastupitelé za STAN navrhovali, aby případ kvůli možné podjatosti převzal některý ze sousedních úřadů, například v Praze. Poukazovali na to, že ve středních Čechách vládne Babišovo hnutí ANO. Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová to označila za úsměvné. Připomněla, že pražskou radnici vede Pirátská strana, která krajský úřad v souvislosti s Babišovou kauzou kritizovala.