Stramaccioni zůstává koučem Sparty, ve vedení bude i Rosický

Stramaccioni zůstává koučem Sparty, ve vedení bude i Rosický

5 novinky, 2

Praha - Andrea Stramaccioni zůstává hlavním trenérem fotbalové Sparty. Ve čtvrtek to prohlásil majitel klubu Daniel Křetínský. Ten se současně fanouškům omluvil za podzimní špatné výsledky. Novým sportovním ředitelem bude Zdeněk Ščasný a vedení posílí i bývalý reprezentační kapitán Tomáš Rosický, který ve středu ukončil hráčskou kariéru.

"Andrea zůstává trenérem, věřím, že to bude po zbytek sezony. Pokračuje s týmem, absolvuje přípravu a nastoupí do jarní části jako hlavní trenér," prohlásil sparťanský šéf v rozhovoru pro klubovou televizi.

Je to minimálně odvážné rozhodnutí vzhledem k tomu, jak se Sparta pod Stramaccionim prezentovala. Na začátku vypadla z Evropské ligy s Crvenou Zvezdou, následně s Baníkem z Mol Cupu a v lize je pátá s osmnáctibodovou ztrátou na vedoucí Plzeň.

"Pokud jde o podzimní vystupování, musím se omluvit. Je to trochu paradoxní v tom, jaké úsilí jsme věnovali tomu, abychom Spartu pozvedli na vyšší úroveň. Výsledky jsou špatné, předvedená hra minimálně nebyla dobrá, za to patří sparťanským fanouškům upřímná omluva," řekl šéf Sparty.

Rozhodnutí podržet jednačtyřicetiletého kouče vyplynulo to ze společné diskuse, debata probíhala jak s trenérem, tak v rámci vedení klubu. "Zásadní bylo, že jsme se s trenérem shodli na popisu příčin problémů, a jsme přesvědčeni, že víme, jak situaci zlepšit," vysvětloval devětačtyřicetiletý podnikatel.

Internacionalizace...

    Číst dál sport.aktualne.cz