Sparta odvrátila pohromu. Porazila poslední Litvínov a ukončila šňůru zmaru

5 novinky, 2

Praha - Hokejisté Sparty porazili v dohrávaném utkání 4. kola extraligy Litvínov 3:1. Pražané ukončili třízápasovou sérii bez bodového zisku a poskočili na sedmou příčku. Verva po osmé porážce za sebou zůstává s pětibodovým mankem poslední. Sparťané vykročili za úspěchem již v první třetině, kterou vyhráli 2:0. Dva góly vstřelil útočník Lukáš Pech.

Sparta měla výborný nástup, jímž dala jasně najevo, jak moc touží odčinit poslední neúspěchy. Hned v úvodních vteřinách předvedl parádní individuální akci Pech, radost mu ale sebral gólman Petrásek. Vrána rozvlnil v přesilovce jen boční síť, Formanovi se při dorážce z hranice brankoviště do prázdné branky namotal poskakující puk na čepel.

Na konci deváté minuty Říčka zblízka z dorážky nepřelstil Petráska, ale o několik vteřin později využil zakrytého výhledu hostujícího gólmana a z kruhu pro vhazování otevřel skóre. Se Severočechy bylo ještě hůře 1,5 sekundy před přestávkou, když v početní výhodě Sparty vypadla lehká Saponariho střela Petráskovi z lapačky a Pech pohotově dorazil kotouč za brankovou čáru.

Začátek druhé části sice patřil hostům, když Lukeš trefil tyč a pak vystrašil Honzíka bekhendovým zakončením z otočky Hanzl, jenže pak se proti pravidlům provinil Válek a Sparta znovu trestala: Saponari nabil mezi kruhy Pechovi, který byl nekompromisní - 3:0. Forman se ve 37. minutě vydal na zteč v oslabení, ale Petráskova lapačka...