Sociální demokraté čekají od ANO argumenty, proč obnovit jednání o vládě
Foto: zpravy.aktualne.cz

Sociální demokraté čekají od ANO argumenty, proč obnovit jednání o vládě

6 novinky, 1

Praha - Sociální demokraté od pondělní schůzky o možném obnovení jednání o vládě s hnutím ANO nic neočekávají. Podle prvního místopředsedy ČSSD Jiřího Zimoly si pouze vyslechnou důvody, proč by se k rozhovorům měli vrátit. V pátek by je pak posoudilo předsednictvo strany.

Vyjednávací týmy ANO a ČSSD se sešly ve Sněmovně krátce po 20:30. Předchozí jednání skončila neúspěchem, ale ANO se minulý týden rozhodlo, že se chce k vyjednávání vrátit.

Zimola novinářům řekl, že ČSSD oficiálně a řádně ukončila jednání, takže dnes se nedá hovořit o schůzce u jednacího stolu. Nepřicházel tak s žádným očekáváním.

"My přijali nabídku pana (Andreje) Babiše a jeho kolegů, abychom se setkali," uvedl Zimola, který spolu s místopředsedy Martinem Netolickým a Romanem Onderkou přišel do Sněmovny zhruba hodinu před jednáním situaci probrat s šéfem strany Janem Hamáčkem.

"Jdeme se sejít, abychom vyslechli, jestli se objevily nějaké nové důvody, proč bychom k jednacímu stolu s ANO zasednout měli," uvedl Zimola. Pokud se objeví, může v pátek schválit další kolo jednání předsednictvo ČSSD, dodal.

Sociální demokracie ukončila rozhovory s ANO před necelými dvěma týdny kvůli personálním neshodám. ANO totiž nevyhovělo požadavku, aby do kabinetu nenominovalo premiéra v demisi a předsedu ANO Andreje Babiše, který čelí trestnímu stíhání v případu Čapího hnízda. Socialistům nechtělo ANO přenechat ani místo mini...

    Číst dál zpravy.aktualne.cz