Slovácko po výhře na Spartě padlo s nováčkem. Opava vyhrála i druhý zápas5Foto© sport.aktualne.cz

Slovácko po výhře na Spartě padlo s nováčkem. Opava vyhrála i druhý zápas

, 13 novinky, 2 zhlédnutí

Fotbalisté Opavy ve druhém kole první ligy doma zdolali Příbrami 1:0 a zopakovali úvodní výsledek nové sezony z Českých Budějovic. Naopak Středočeši nenavázali na remízu 1:1 s Teplicemi a na hřišti slezského týmu v nejvyšší soutěži prohráli potřetí za sebou. Zápas rozhodl v 85. minutě Slovák René Dedič.

Premiérové body po návratu do první ligy získaly České Budějovice. Jihočeský nováček ve druhém kole zvítězil na Slovácku 2:0, když jeho góly dali Lukáš Provod a v závěru střídající Ivo Táborský. Mužstvo z Uherského Hradiště nenavázalo na úvodní nečekanou výhru 2:0 na Spartě.

Olomouc vyhrála nad Zlínem 1:0. O výhře Hanáků rozhodl v 61. minutě Martin Nešpor, největší šanci hostů neproměnil v závěru Tomáš Poznar. Sigma po úvodní porážce v Plzni ve druhém soutěžním duelu pod trenérem Radoslavem Látalem poprvé zvítězila, naopak Zlín s koučem Josefem Csaplárem podruhé prohrál 0:1 a po dvou kolech je bez bodu.