Slavia sestavou APOEL asi nepřekvapí. Sešívaní ale mohou těžit z loňského obratu proti Tallinnu
Foto: www.ceskenoviny.cz

Slavia sestavou APOEL asi nepřekvapí. Sešívaní ale mohou těžit z loňského obratu proti Tallinnu

10 novinky, 2

Praha - Fotbalovou Slavii čeká v domácí odvetě proti kyperském APOELu těžká šichta, neboť v Nikósii prohráli 0:2. Sešívaní si tak nesmí dovolit inkasovat, protože v takovém případě by museli předvést pořádnou ofenzivní smršť a vstřelit minimálně čtyři branky.

Ale pozor. Podobný obrat ve skóre se Slavii už povedl. V sezoně 2000/01 prohráli sešívaní úvodní duel 3. kola Poháru UEFA v chorvatském Osijeku 0:2. Jenže doma pak soupeři nasázeli pět branek a postoupili dále.

A na loňský dvojzápas s Tallinnem si asi ještě vzpomene každý fanoušek sešívaných. Slavia se vrátila z hlavního města Estonska s porážkou 1:3. V Edenu poté řídil postup Gino van Kessel.

Samozřejmě APOEL Nikósie je určitě kvalitnějším týmem než devítinásobný estonský mistr, ale tým okolo Milana Škody by si mohl i díky podobné zkušenosti zvýšit sebevědomí. Navíc dvojzápas s Tallinnem pamatuje i přes velkou fluktuaci hráčů v klubu třináct současných fotbalistů Slavie.

Oficiálním cílem Evropská liga…

Slavia už má sice jistotu základní skupiny Evropské ligy, ale třeba i příchod Miroslava Stocha a nekonečné hledání silového útočníka naznačuje, že vyřčené cíle, které se mezi veřejnost nedostanou, jsou přeci jen o patro výše v Lize mistrů.

V odvetě za vysněným cílem se bude muset Slavia nejspíše obejít bez klíčového stopera Simona Deliho, který se zranil v ligovém zápase proti Jihlavě. "U Simona živíme malou jiskřičku na...

    Číst dál sport.aktualne.cz