Siniaková vyřadila v Petrohradu Makarovovou a je ve čtvrtfinále
Foto: www.ceskenoviny.cz

Siniaková vyřadila v Petrohradu Makarovovou a je ve čtvrtfinále

16 novinky, 3

Petrohrad - Tenistka Kateřina Siniaková postoupila na turnaji v Petrohradu do čtvrtfinále. Domácí hráčku Jekatěrinu Makarovovou porazila 7:6, 7:5 a její další soupeřkou bude čtvrtá nasazená Francouzka Kristina Mladenovicová. Zápas druhého kola dnes čeká ještě Petru Kvitovou, která se utká s Irinou-Camelií Beguovou z Rumunska.

Siniaková měla ve více než hodinu trvajícím úvodním setu namále. Devětadvacetiletá Ruska, která je na tom ve světovém žebříčku o 17 míst lépe, vedla v tie-breaku už 6:3, tři setboly ale nevyužila a prohrála 7:9.

V druhé sadě nevyšel české hráčce začátek, ani slibné vedení 4:1 však Makarovové k vyrovnání nestačilo. Dvakrát ztratila servis a v posledním gamu dostala od Siniakové na závěr dvě esa za sebou.

Mladenovicová vyhrála zápas ve dvouhře po sérii 15 porážek. Desátá hráčka žebříčku naposledy uspěla v červenci, po půlročním trápení nyní zdolala Slovenku Dominiku Cibulkovou dvakrát 6:4. Mezitím přitom získala grandslamový titul ve čtyřhře, na Australian Open triumfovala spolu s Maďarkou Timeou Babosovou.

Tenisový turnaj žen v Petrohradu (tvrdý povrch, dotace 799.000 dolarů):

Dvouhra - 2. kolo:

Siniaková (ČR) - Makarovová (Rus.) 7:6 (9:7), 7:5, Mladenovicová (4-Fr.) - Cibulková (SR) 6:4, 6:4, Görgesová (5-Něm.) - Vinciová (It.) 7:5, 6:0.

Tenisový turnaj žen v Tchaj-peji (tvrdý povrch, dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - 2. kolo:

Babosová (4-Maď.) - Jakupo...

    Číst dál sport.aktualne.cz