Basketbalistky USK do Final Four nepostoupily

6 novinky, 3

Praha - Basketbalistky ZVVZ USK Praha prohrály s Jekatěrinburgem i domácí čtvrtfinálový zápas v Evropské lize a čtvrtou účast ve Final Four za sebou nepřidají. Favorizovaný ruský tým zvítězil 73:54 a sérii vyhrál 2:0 na zápasy. České šampionky budou poprvé od roku 2014 chybět v bojích o medaile, naopak Jekatěrinburg je mezi čtyřmi nejlepšími celky pojedenácté za sebou.

Zatímco v Rusku Pražanky prohrály o 27 bodů (70:97) zejména po nepovedeném úvodu, v domácí odvetě držely naději na výhru a rozhodující třetí zápas až do třetí čtvrtiny. Pak ale Jekatěrinburg přitvrdil v obraně, domácím se přestalo dařit v útoku a ztráta narostla do dvouciferných čísel.

Naopak basketbalisté Nymburku v úvodním osmifinále Ligy mistrů zvítězili na hřišti AEK Atén 98:88 a výrazně se přiblížili postupu do čtvrtfinále. Za týden v domácí odvetě si mohou dovolit prohrát i o devět bodů. Pokud postoupí, čeká je ve čtvrtfinále vítěz dvojzápasu mezi Štrasburkem a litevskou Klajpedou, která první duel doma vyhrála 73:68.

Nymburk vyhrál 31. z posledních 32 soutěžních utkání, ale v Aténách začal nervózně a trenér Oren Amiel si musel vzít rychle oddychový čas. Český mistr se pak chytil a ještě v první čtvrtině začal mít na hřišti převahu.

Hodně k tomu pomohl americký pivot Alex Davis, který v základní části nedostával tolik prostoru a v šesti zápasech dal dohromady 13 bodů. Tentokrát se však blýskl 20 body a s...