PolojasnoPraha19°
Satoranský hrál nejvíce minut v sezoně, Chicagu to nestačilo© irozhlas.cz

Satoranský hrál nejvíce minut v sezoně, Chicagu to nestačilo

, 4 novinky, 6 zhlédnutí

Basketbalisté Chicaga v NBA potřetí za sebou prohráli, když nestačili doma na třetí nejlepší tým soutěže Boston 104:111. Tomáš Satoranský odehrál téměř 40 minut, což je nejvíce od přestupu do týmu Bulls, během nichž stihl nasbírat 12 bodů, šest doskoků a pět asistencí. Pro Celtics to byla osmá výhra z posledních devíti zápasů a drží tak druhou příčku ve Východní konferenci. Bulls v ní jsou desátí.

Satoranský v úvodu pomohl asistencemi domácímu týmu k rychlému vedení až o 12 bodů, jenže to náhradníci neudrželi a Boston ještě do konce první čtvrtiny skóre otočil. V závěru třetí čtvrtiny si pak Celtics vybudovali dvouciferný náskok.

Chicago se nevzdalo a Satoranský nájezdem s faulem pobídl spoluhráče ke stíhací jízdě. Tři minuty před koncem byl po trojce Zacha LaVinea, autora 35 bodů, rozdíl ve skóre pouhé tři body. Pak si ale vzal slovo Jayson Tatum a pěti ze svých 28 bodů zápas rozhodl.