Satoranskému se nedařilo, Chicago padlo s Golden State2Foto1Video© irozhlas.cz

Satoranskému se nedařilo, Chicago padlo s Golden State

, 4 novinky, 2 zhlédnutí

Po dvou výhrách basketbalisté Chicaga podlehli ve vyrovnaném zápase dosud nejhoršímu týmu NBA Golden State 98:100. Český reprezentant Tomáš Satoranský v dresu Bulls zaznamenal šest bodů, pět asistencí, dva doskoky a dva zisky, ve kterých patří k nejlepším hráčům soutěže. Warriors se pátým vítězstvím v sezoně dostali z ligového dna, kam klesl New York.

Chicago po výhrách nad Sacramentem a Memphisem šlo do zápasu se sebevědomím, ale Warriors s ním drželi krok. Ve druhé půli domácí přece jen zaútočili a na začátku poslední čtvrtiny měli devítibodový náskok. Pak ale přišel útlum v útoku a tým ze San Francisca skóre otočil.

Satoranský pět minut před koncem vyrovnal na 94:94, poté připravil vyrovnávací trojku pro Lauriho Markkanena, ale v posledních třech a půl minutách už přidali Bulls jen jeden trestný hod. Zach LaVine se snažil trojkou v posledních vteřinách zápas zvrátit, trefil však jen obroučku.