Sáblíková vstoupila do vícebojařského MS 13. místem na pětistovce
Foto: www.ceskenoviny.cz

Sáblíková vstoupila do vícebojařského MS 13. místem na pětistovce

5 novinky, 0

Hamar - Rychlobruslařka Martina Sáblíková vstoupila do vícebojařského mistrovství světa v Hamaru třináctým místem v závodě na 500 metrů. Druhá česká závodnice na startu Nikola Zdráhalová byla v novém osobním rekordu dvanáctá. V čele je Japonka Miho Takagiová před hlavní favoritkou šampionátu Ireen Wüstovou z Nizozemska.

Pro Sáblíkovou je nejkratší trať tradičně nejslabší částí MS a spíše než umístění je pro trojnásobnou olympijskou vítězku důležitý dosažený čas a odstup od čela. V Hamaru zajela obhájkyně titulu z loňska čas 40,11 sekundy, což je její sezónní maximum. I proto se v cíli usmívala.

Sáblíková byla o sedm setin sekundy rychlejší než na lednovém mistrovství Evropy v Heerenveenu, kde skončila druhá za Wüstovou.

Vstup do šampionátu se vydařil i Zdráhalové, která pětistovku zajela za 40,07 a o třináct setin si vylepšila osobní rekord.

Nové maximum si v Norsku vytvořila i Takagiová, která vyhrála časem 38,15. Wüstová za ní zaostala o 67 setin, třetí byla domácí Ida Njatunová.

Mistrovství světa v rychlobruslařském víceboji v Hamaru (Norsko):

Ženy:

500 m: 1. M. Takagiová (Jap.) 38,15, 2. Wüstová (Niz.) 38,82, 3. Njatunová (Nor.) 39,35, …12. Zdráhalova 40,07, 13. Sáblíková (obě ČR) 40,11.

    Číst dál sport.aktualne.cz