Rychlobruslařka Erbanová dojela ve finále SP znovu druhá na pětistovce
Foto: sport.aktualne.cz

Rychlobruslařka Erbanová dojela ve finále SP znovu druhá na pětistovce

9 novinky, 0

Stavanger - Rychlobruslařka Karolína Erbanová zopakovala ve finále Světového poháru ve Stavangeru druhé místo v závodě na 500 metrů. Stejně jako v sobotu ji porazila jen Japonka Nao Kodairaová. V konečném pořadí disciplíny se čtyřiadvacetiletá česká reprezentantka, která vynechala úvodní dva závody SP, posunula na páté místo.

Kodairaová v sezoně chyběla na startu pětistovky dvakrát, zbylých osm závodů ale skončilo jejím triumfem a SP jasně ovládla. V závěrečném závodu se spolu s Erbanovou stejně jako v sobotu dostaly jako jediné pod 38 sekund. Japonská rychlobruslařka zajela čas 37,24 a českou soupeřku porazila o 48 setin, třetí skončila její krajanka Erina Kamijaová.

Rodačka z Vrchlabí Erbanová na poslední akci sezony potvrdila výbornou formu z posledních měsíců. Po lednovém mistrovství Evropy ve sprintu, kde získala zlatou medaili, uspěla v Berlíně i na světovém šampionátu na jednotlivých tratích a na mistrovství světa ve sprintu. Ve Stavangeru přidala k dvěma stříbrům z pětistovky ještě sobotní bronz na kilometru, v konečném hodnocení této disciplíny je rovněž pátá.

Trojnásobná olympijská vítězka Martina Sáblíková, která v Norsku v sobotu vyhrála závod na 3000 metrů, dnes pojede patnáctistovku. Do závodu s hromadným startem se kvalifikovala Nikola Zdráhalová.

Finále SP v rychlobruslení ve Stavangeru (Norsko):

Muži:

500 m: 1. Ntab 34,72, 2. R. Mulder 34,77, 3. Smeekens (vš...

    Číst dál sport.aktualne.cz