Rittich přišel o nulu z poslední střely, Voráček vstřelil gól

5 novinky, 1

New York - Osmnáct sekund dělilo Davida Ritticha od první vychytané nuly v NHL. Český gólman pustil až poslední a celkově 26. střelu Buffala, které čestným úspěchem korigovalo domácí prohru 1:5 s Calgary. Ve čtvrtečním programu soutěže zasáhl do hry i Petr Mrázek, který počtvrté za sebou inkasoval minimálně čtyři branky a s Philadelphií podlehl Pittsburghu 2:5. Za poražené skóroval Jakub Voráček, třetí hvězda zápasu.

Rittich dostal v předchozích čtyřech zápasech sedmnáct gólů, i proto v březnu dosud plnil jen roli náhradníka. Vypadalo to ale, jakoby českému gólmanovi přestávka prospěla. Jihlavský odchovanec předvedl v utkání několik výborných zákroků a za výkon si vysloužil kovbojský klobouk, který po zápase nosil na hlavě. Tato pocta se v kabině Flames uděluje nejlepšímu hráči mužstva v utkání.

Calgary, které minulé čtyři zápasy prohrálo, mělo zápas plně pod kontrolou. Už v deváté minutě vedlo o dvě branky a další tři trefy přidalo v prostřední části. Jedinou kaňkou je pro kanadský klub situace ze závěru, ve kterém Rittich kvůli clonícím hráčům neviděl střelu Caseyho Nelsona od pravého mantinelu.

Mrázek odstartoval v Philadelphii po přestupu z Detroitu novou kapitolu třemi výhrami, v nichž inkasoval jen čtyřikrát, ale jeho kouzlo se poté vytratilo. Ostravský rodák pustil v následujících čtyřech utkáních osmnáct branek a jako první vytahoval puk ze sítě i v duelu s Pittsburg...