Při náletech v Jemenu zahynulo nejméně 20 lidí, včetně dětí

Při náletech v Jemenu zahynulo nejméně 20 lidí, včetně dětí

6 novinky, 5

Saná/Rijád Při náletech na severu Jemenu, které zasáhly rušné tržiště a autobus v provincii Saada, ve čtvrtek zahynulo nejméně 43 lidí, včetně 29 dětí. Více než 60 osob utrpělo zranění. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na zdravotnické zdroje povstalců.

Místní lidé z leteckých úderů obviňují koalici v čele se Saúdskou Arábií, která v zemi bojuje proti šíitským povstalcům. Nálety zasáhly trh v provincii Saada, která je baštou rebelů. Koalice nálety potvrdila, uvedla nicméně, že jejich terčem byla odpalovací zařízení pro rakety. Operaci koalice označila za legitimní válečný čin. Cílila údajně na povstalce, kteří z provincie Saada ve středu vypálili na Saúdskou Arábii raketu, jež zabila jednoho člověka a 11 lidí zranila.

Podle saúdskoarabské agentury SPA byla „raketa vypálena záměrně s cílem zasáhnout obydlenou oblast“. Koalice rovněž obvinila povstalce, že využívají děti jako lidské štíty.

Pracovníci Červeného kříže na Twitteru uvedli, že do jimi podporovaných nemocnic v oblasti ve čtvrtek po útoku byly přivezeny desítky mrtvých a zraněných. Červený kříž oznámil, že mezi mrtvými je 29 dětí mladších 15 let, a upozornil na to, že „podle mezinárodních humanitárních zákonů je třeba civilisty v době konfliktů chránit“. Asi tři desítky dětí jsou mezi zraněnými.

Saúdskoarabská státní média ve čtvrtek informovala o středečním útoku jemenských povstalců na území Saúdské Arábie....

    Číst dál lidovky.cz