Policejní žádost je neodůvodněná, tvrdí ANO. Většina stran ale vydání Babiše s Faltýnkem podpoří

Policejní žádost je neodůvodněná, tvrdí ANO. Většina stran ale vydání Babiše s Faltýnkem podpoří

24 novinky, 3

Praha - Den před hlasováním o vydání šéfa ANO Andreje Babiše a prvního místopředsedy Jaroslava Faltýnka je zřejmé, že oba politici o imunitu. Většina poslaneckých klubů se na svém úterním jednání dohodla, že pro jejich vydání zvednou ruku. Otázkou tak zůstává jen to, kolik zástupců z hnutí ANO nakonec vydání svých "nadřízených" podpoří. Zástupci ANO po jednání svého klubu žádost označili za neopodstatněnou, poslanci ale nedostali žádný pokyn, jak hlasovat.

Poslanci ANO v úterý po jednání poslaneckého klubu označili policejní žádost za nekvalitní a neodůvodněnou, jejím cílem je podle nich ovlivnit říjnové volby do sněmovny.

Faltýnek řekl, že při středečním jednání sněmovny se on i Babiš budou snažit sdělit své argumenty, které podle nich policie v žádosti o vydání zamlčela. Očekává dlouhou diskusi, poslanci ANO se o svém postoji rozhodnou až po ní.

Poslanec Matěj Fichtner, který ANO zastupuje v mandátovém a imunitním výboru, uvedl, že měl možnost nahlédnout do vyšetřovacího spisu. Na základě toho je přesvědčen, že žádost o vydání nemá ve spisu oporu, proto ji považuje za neodůvodněnou.

Opačný názor má opoziční TOP 09. "Je nepředstavitelné, že o tom vůbec musíme hlasovat. V jakékoli jiné západoevropské demokracii by tito dva pánové dávno složili své mandáty a opustili politiku," sdělil stanovisko TOP 09 předseda klubu Michal Kučera. "My jsme se této záležitosti věnovali, budem...

    Číst dál zpravy.aktualne.cz