Podle belgických médií je hotovo. Sparta přivede záložníka Stanciua za rekordních 128 milionů
Foto: sport.aktualne.cz

Podle belgických médií je hotovo. Sparta přivede záložníka Stanciua za rekordních 128 milionů

6 novinky, 6

Brusel - Fotbalová Sparta se podle belgických médií dohodla s Anderlechtem na příchodu záložníka Nicolae Stanciua. Čtyřiadvacetiletý rumunský reprezentant přijde na Letnou za pět milionů eur (téměř 128 milionů korun) a stane se suverénně nejdražším hráčem v historii české ligy. Dosavadním rekordmanem je Tal Ben Chaim, který do Sparty přišel loni v létě za 76 milionů korun.

Anderlecht podle serveru belgického listu Het Nieuwsblad dodatečně získá za Stanciua další peníze na bonusech. Celková částka se tak může vyšplhat až na 170 milionů korun, které belgický klub podle zdrojů Aktuálně.cz požadoval.

Stanciu se předloni v létě třemi góly ve dvou zápasech v dresu Steauy Bukurešť (nyní FCSB) podílel na vyřazení Sparty v 3. předkole Ligy mistrů.

Následně odešel do Anderlechtu za deset milionů eur a stal se nejdražším hráčem belgické ligy.

V této sezoně však odehrál za Anderlecht jen deset ligových zápasů a pouze třikrát se objevil v základní sestavě. V rumunské reprezentaci Stanciu od roku 2016 nastoupil v 19 utkáních a dal šest gólů.

Do Sparty měl namířeno také záložník Guélor Kanga z Crvené zvezdy Bělehrad, kterému loni v létě pomohl vyřadit tým kouče Andrey Stramaccioniho v předkole Evropské ligy. Srbský klub podle listu Sportski žurnal s jeho odchodem na Letnou souhlasil, ale Kanga nakonec přestup odmítl, protože nebyl spokojen s nabízenou smlouvou na milion eur ročně.

    Číst dál sport.aktualne.cz