Plzeň proti Mladé Boleslavi zachránila alespoň remízu, titul se ale Viktorii vzdálil

24 novinky, 1

Plzeň - Fotbalisté Plzně navzdory drtivému závěru v 28. ligovém kole s Mladou Boleslaví jen remizovali 3:3 a výrazně se jim vzdálila obhajoba titulu. Viktoria zůstala na druhém místě tabulky, a pokud Slavia v sobotu porazí doma Duklu, budou Západočeši na Pražany ztrácet dva zápasy před koncem sezony už čtyři body.

Mladá Boleslav je čtvrtá s náskokem pěti bodů na Teplice, které mají utkání k dobru. Hosté vedli v Plzni po gólech Rusa Vladislava Ljovina, Jana Kysely a Adama Jánoše v 65. minutě 3:0, ale poté se dvakrát trefil střídající Michael Krmenčík a v nastavení srovnal Lukáš Hejda.

Plzeň nastoupila bez dvou opor: zraněného brankáře Kozáčika a nemocného Limberského, místo nichž dostali šanci gólman Bolek a bek Janža. Viktoria začala aktivně, ale větší šanci si v úvodu nevytvořila.

Naopak Boleslav hned ze své první možnosti v 17. minutě otevřela skóre. Janža odvrátil Marešův přízemní centr jen těsně za vápno, kde byl volný Ljovin a proti jeho technické a umístěné střele k tyči se Bolek natahoval marně. Ruský záložník se dočkal první trefy v české lize.

Pilař i Krmenčík hru oživili

Hosté chvílemi bránili v jedenácti lidech a Plzeň se proti zformované obraně těžko prosazovala. Až v 41. minutě se uvolnil Hořava a technickou ranou šajtlí těsně minul. Za tři minuty nacentroval do vápna Hubník a proti Petrželově hlavičce se vytáhl gólman Vejmola. Následně se domácí marně dožadoval...