Plíšková je na US Open ve čtvrtfinále, může hrát se Šafářovou
Foto: www.ceskenoviny.cz

Plíšková je na US Open ve čtvrtfinále, může hrát se Šafářovou

21 novinky, 2

New York - Tenistka Karolína Plíšková zvládla bez problémů osmifinále grandslamového US Open. Světová jednička porazila Američanku Jennifer Bradyovou na sluncem zalitém centrkurtu v New Yorku suverénně 6:1, 6:0 za 45 minut a ve čtvrtfinále by mohla hrát s krajankou Lucií Šafářovou.

Na český duel dojde, pokud Šafářová porazí Coco Vandewegheovou z USA. Zápas Plíškové s Šafářovou by byl soubojem světových jedniček - Plíšková je první hráčkou dvouhry a Šafářová vládne deblovému žebříčku WTA.

Plíšková je v čele žebříčku osmý týden a v New Yorku musí postoupit do finále, aby měla šanci pozici na singlovém trůnu udržet. Pokud vypadne dříve, jedničkou se stane Španělka Garbiňe Muguruzaová, nebo Ukrajinka Elina Svitolinová.

Po dramatických výhrách ve druhém a třetím kole, v kterém odvrátila i mečbol, se Plíšková v osmifinále nemusela o výsledek strachovat. Bradyovou, až 91. hráčku světa a přemožitelku Barbory Strýcové z 2. kola, od začátku přehrávala. Tradičně dobře podávala, hodně agresivně returnovala a tentokrát tolik nechybovala.

V prvním setu odvrátila Plíšková ve druhém gamu dva brejkboly a pak rychle vedla 4:0. Za pětadvacet minut si šla sednout na lavičku po zisku první sady. I ve druhém setu měla vývoj jasně pod kontrolou, zatímco mladá Američanka úplně odpadla. Plíšková dala v utkání sice jen tři esa, ale soupeřku přestřílela 23:6 na vítězné míče.

"Chtěla jsem využít šanci,...

    Číst dál ceskenoviny.cz


    Karolína Plíšková, 9 měsíců
    Bleskový postup. Plíšková ztratila proti Bradyové jediný gem a prolétla do čtvrtfinále ...